Zapasy: Iwona Matkowska i Monika Michalik na igrzyskach w Rio de Janeiro

MAC
Iwona Matkowska wystąpi na kolejnych igrzyskach w swojej karierze
Iwona Matkowska wystąpi na kolejnych igrzyskach w swojej karierze Paweł Relikowski
Dwie zawodniczki Grunwaldu Poznań Iwona Matkowska w kategorii wagowej 48 kg oraz Monika Michalik w wadze 63 kg zdobyły w sobotę kwalifikację do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Wcześniej do turnieju olimpijskiego zakwalifikowała się inna zawodniczka Grunwaldu Agnieszka Wieszczek-Kordus (69 kg).

W sobotę nie powiodło się natomiast Darii Osockiej (KS Wrestler 24 Poznań), która w kategorii wagowej 75 kg w gronie 15 zawodniczek zajęła dwunaste miejsce, podczas gdy awans na igrzyska zapewniały sobie tylko finalistki.

W sumie w Brazylii wystąpią cztery polskie zapaśniczki, oprócz zawodniczek Grunwaldu także Katarzyna Krawczyk (Cement Gryf Chełm) w wadze 53 kg.

W Stambule kwalifikacji nie zdołał wywalczyć natomiast żaden z polskich zapaśników w stylu klasycznym. Tadeusz Michalik (Sobieski Poznań – 85 kg) został sklasyfikowany na siódmym miejscu, a jego klubowy kolega Edgar Babajan (75 kg) zajął ósmą pozycję (podobnie jak wśród kobiet awansowali tylko finaliści).

Tym samym, po raz pierwszy w historii, polskich zapaśników w stylu klasycznym nie będzie na igrzyskach olimpijskich. Wystąpi natomiast kilku przedstawicieli stylu wolnego, między innymi Radosław Baran (77 kg) – Grunwald Poznań i jego brat Robert Baran (125 kg) – Ceramik Krotoszyn.

Materiał oryginalny: Zapasy: Iwona Matkowska i Monika Michalik na igrzyskach w Rio de Janeiro - Głos Wielkopolski