MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Wojciech Szewczyk zdobył w ME cztery medale
Wojciech Szewczyk zdobył w ME cztery medale fot. Maciej Urban
Wojciech Szewczyk został mistrzem Europy w bilardzie w odmianie 9-bil. Nie był to jednak jedyny medal wywalczony przez zawodnika DaSo Team Dekada Sosnowiec w ME w Finlandii. Szewczyk zdobył także brąz w odmianie 10-bil i 8-bil, a razem z kolegami z reprezentacji Polski sięgnął po tytuł drużynowego mistrza Europy.

Aż 10 medali wywalczyli Polacy w mistrzostwach Europy w bilardzie rozgrywanych w Finlandii. To najlepszy wynik reprezentacji Polski w blisko 30-letniej historii startów w tych zawodach.

W ME w Tampere znakomicie spisał się Wojciech Szewczyk, który został wybrany najlepszym zawodnikiem imprezy. Bilardzista klubu DaSo Team Dekada Sosnowiec zdobył aż cztery medale.

Szewczyk triumfował w odmianie 9-bil, a w odmianie 10-bil i 8-bil zdobył brązowe krążki. Razem z kolegami z reprezentacji Polski: Sebastianem Batkowskim, Konradem Juszczyszynem, Danielem Maciołem oraz Mateuszem Śniegockim zwyciężył w turnieju drużynowym. Biało-Czerwoni w finałowym starciu ograli Norwegię 3:0.

Złoto w ME wywalczyły również nasze panie. Polki startujące w składzie Oliwia Zalewska, Monika Ząbek w finale turnieju drużynowego pokonały Ukrainę 2:0.

Srebrne medale w Finlandii zdobyli Mateusz Śniegocki w odmianie 8-bil i Oliwia Zalewska w tej samej konkurencji. Brązowe krążki wywalczyli natomiast Emil Malanowski w rywalizacji osób na wózkach inwalidzkich zarówno w odmianie 8-bil jak i 10-bil oraz Daniel Macioł w odmianie 14/1.

Podopieczni trenera Marcina Krzemińskiego zakończyli zmagania w Finlandii na drugim miejscu w klasyfikacji medalowej zdobywając 10 krążków i ustępując jedynie Niemcom, którzy mieli 14 medali. Na trzecim miejscu w tej klasyfikacji znaleźli się Finowie z pięcioma krążkami.