Znalazł się pogromca Chemika!

Sebastian Szczytkowski
Katarzyna Zaroślińska zdobyła w Łodzi 15 punktów.
Katarzyna Zaroślińska zdobyła w Łodzi 15 punktów. Andrzej Szkocki
Siatkarki Chemika Police poniosły w 24. kolejce pierwszą porażkę w Orlen Lidze. Przegrały 1:3 z Grot Budowlanymi Łódź.

Mistrzyniom szło w Łodzi jak po wertepach. Drużyna z centralnej Polski, która jest ostatnim przedstawicielem Orlen Ligi w europejskich pucharach, miała apetyt na sprawienie niespodzianki i wysoko zawiesiła poprzeczkę. Przewagę w pierwszym secie wypracowała sobie od stanu 10:10. Po zdobyciu trzech punktów z rzędu pozwoliła Chemikowi jeszcze raz wyrównać, ale ani na moment wyjść na prowadzenie. Ostatnie "oczko" na 25:23 dla Grot Budowlanych Łódź zdobyła Kaja Grobelna, najbardziej wartościowa zawodniczka meczu.

Trener Jakub Głuszak wybrał szóstkę znaną z topowych meczów Orlen Ligi oraz Ligi Mistrzyń. Nie można powiedzieć, że zlekceważył łodzianki. Na rozegraniu grała Joanna Wołosz, za przyjęcie odpowiadały Anna Werblińska i Malwina Smarzek, za atak Katarzyna Zaroślińska, a na środku siatki wymieniały się Stefana Veljković oraz Agnieszka Bednarek-Kasza. Na libero zmierzyły się byłe konkurentki z polickiego klubu Mariola Zenik oraz Paulina Maj-Erwardt. W drugim secie zarysowała się jeszcze większa przewaga Grot Budowlanych Łódź. Po porażce 18:25 trener Głuszak musiał szukać nowych rozwiązań.

Z kwadratu rezerwowych weszły m.in. Izabela Bełcik, Aleksandra Jagieło oraz Jelena Blagojević. Ze zmienniczkami w składzie Chemik zagrał najlepszego, trzeciego seta, którego wygrał 25:19. Katarzyna Zaroślińska dostała wsparcie w ataku, cała drużyna popełniała mniej błędów i poprawiła się w przyjęciu.

To jednak wszystko, na co było stać Chemika w Łodzi. Czwartego seta zaczął od zdobycia trzech punktów, ale Grot Budowlani odpowiedzieli błyskawicznie czterema i konsekwentnie, krok po kroku, zmierzali ku szczęśliwemu końcowi meczu. Poza wspomnianą już Grobelną, postrachem Chemika była środkowa, Gabriela Polańska, która zdobyła 19 punktów. Na finiszu pomyliła się Zaroślińska i gospodynie zwyciężyły 25:23.

Porażka 1:3 w Łodzi to pierwsza wpadka policzanek w tym sezonie Orlen Ligi i pierwsza na krajowym podwórku pod wodzą Głuszaka. Drużyna miała złapać drugi oddech przed decydującymi pojedynkami o mistrzostwo Polski, tymczasem potknęła się i nie jest jeszcze pewna zwycięstwa w sezonie zasadniczym.

Grot Budowlani Łódź - Chemik Police 3:1
Sety: 25:23, 25:18, 19:25, 25:23
Chemik: Wołosz, Werblińska, Smarzek, Vejković, Bednarek-Kasza, Zaroślińska, Zenik (l.) oraz Bełcik, Blagojević, Jagieło, Gajgał-Anioł, Krzos (l.)

Materiał oryginalny: Znalazł się pogromca Chemika! - Głos Szczeciński