Żużel. Turniej o Puchar Prezydenta Rzeszowa [FOTO]

Marek Bluj
Dominik Kubera z Fogo Unii Leszno wygrał w niedzielę w Rzeszowie IV turniej o Puchar Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Leszczynianin był najlepszy w wyścigu finałowym. Drugie miejsce w finale zajął 15-letni Wiktor Lampart ze Stali Rzeszów. Był to jego debiut na rzeszowskim torze. Nic dziwnego, że ten utalentowany i ambitny chłopak, bardzo mocno przeżywał zawody. Dał radę! Trzecią lokatę zajął Bartosz Smektała, drugi młodzieżowiec Unii Leszno, a czwarty był Hubert Czerniawski ze Stali Gorzów.

Na starcie stanęło 13 juniorów, którzy na równym, jak stół torze, dawali z siebie wszystko. Stawka pod względem doświadczenia i umiejętności była dość zróżnicowana, stąd i odległości na mecie bywały całkiem spore.

Zasadniczą część zawodów składającą się z 13 wyścigów wygrał Smektała, który zgromadził 12 punktów, a drugi był jego kolega klubowy Kubera - 11 pkt. Zgodnie z regulaminem zapewnili oni sobie start w piętnastym, finałowym biegu. Dwóch pozostałych finalistów wyłonił baraż/półfinał z udziałem czterech kolejnych zawodników w klasyfikacji po 13 biegach. Byli to: Wiktor Lampart ze Stali Rzeszów oraz Hubert Czerniawski i Marcel Studziński ze Stali Gorzów i Emil Peroń z KM Cross Lublin. Wygrał tę gonitwę pewnie Lampart przed Czerniawskim i oni uzupełnili kwartet finalistów. Kubera w finale prowadził od startu do mety, zaś Lampart skoczył z trzeciego miejsca na drugie, za co - jak i za poprzednie ofensywne starty - otrzymał gromkie brawa.

- Stres był na pewno duży, bo pierwszy raz startowałem w zawodach przed swoją publicznością. Po pierwszym biegu emocje puściły. Cieszę się ze swojego dzisiejszego wyniku. Na pewno dużo jeszcze muszę się nauczyć - powiedział Wiktor.

- Fajnie, że szczęśliwie i zdrowo udało się objechać zawody i wygrać. Zwycięstwo to dedykuję Krystianowi Rempale, który był moim kolegą, zawsze był bardzo w porządku i to dla niego wygrałem - mówił Kubera. - Motor miałem fajnie spasowany, po korekcie, po pierwszym wyścigu mknąłem do samego końca po zwycięstwo. Wiktor pokazał się ze znakomitej strony. Był mega szybki. Dobrze jechał. Brawo!.

W przerwach między biegami zaprezentowali się 13-letni Michał Curzytek i 15-letni Dominik Murias, którzy trenują w szkółce żużlowej Stali pod okiem trenera Janusza Ślączki.

Po dekoracji zaprezentowano utwór dedykowany pamięci Krystiana Rempały, który triumfował w Pucharze Prezydenta przed rokiem.

Materiał oryginalny: Żużel. Turniej o Puchar Prezydenta Rzeszowa [FOTO] - Nowiny