Żużlowiec Falubazu Zielona Góra Mads Hansen zdobył Puchar Europy [ZDJĘCIA]

cekon
Mads Hansen, duński żużlowiec Falubazu Zielona Góra.
Mads Hansen, duński żużlowiec Falubazu Zielona Góra. Cezary Konarski
Żużlowiec Falubazu Zielona Góra – Mads Hansen – zdobył Puchar Europy do 19 lat. Duńczyk triumfował na torze w fińskim Varkaus.

18-letni zawodnik tylko w jednym wyścigu musiał uznać wyższość rywala. W czwartej serii startów pokonał go inny Duńczyk Jonas Seifert-Salk. Bardzo dobrze ścigał się wychowanek Unii Leszno Szymon Szlauderbach. Polak zaliczył jednak wpadkę, w jednym z biegów został wykluczony za dotknięcie taśmy. Tak się złożyło, że właśnie w tym wyścigu miało dojść do konfrontacji leszczynianina z Madsem Hansenem.

Finał Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu (2018).

Bartek, dlaczego? Lider Stali Gorzów nie zdobył medalu mistr...

Bliski zajęcia miejsca na podium był junior Stali Gorzów Alan Szczotka. Stalowiec zdobył dziesięć punktów, do trzeciego w klasyfikacji Łotysza Oleg Michaiłowa stracił tylko jedno „oczko”.
Nowy zdobywca Pucharu Europy kontrakt z Falubazem podpisał przed tegorocznym sezonem. W ekstralidze jednak nie miał okazji zadebiutować, raz tylko był w meczowym składzie zielonogórskiej drużyny, pod numerem ósmym (rezerwa). Duński zawodnik niedawno bardzo dobrze spisał się w meczu sparingowym Falubazu z Motorem Lublin. O tych zawodach przeczytacie TUTAJ.

Ojciec Madsa Hansena – Torben - też był żużlowcem. Miał okazję ścigać się m.in. na zielonogórskim torze. W 1986 roku wziął udział w czwórmeczu międzynarodowym, a rok później rywalizował w finale indywidualnych mistrzostw Europy juniorów (w sezonie 1988 impreza kontynuowana była jako mistrzostwa świata). Zajął 13. miejsce.

WYNIKI PUCHARU EUROPY DO 19 LAT
1. Mads Hansen (Dania) 14 (3,3,3,2,3), 2. Szymon Szlauderbach (Polska) 12 (3,t,3,3,3), 3. Oleg Michaiłow (Łotwa) 11 (2,3,w,3,3), 4. Jonas Seifert-Salk (Dania) 10 (3,1,1,3,2), 5. Alan Szczotka (Polska) 10 (1,3,2,3,1), 6. Niklas Sayrio (Finlandia) 9 (1,2,3,2,1), 7. Jan Kvech (Czechy) 9 (3,1,2,1,2), 8. Kamil Nowacki (Polska) 8 (2,3,1,2,0), 9. Tom Brennan (Wielka Brytania) 7 (2,0,3,2,w), 10. Artiom Trofimow (Łotwa) 7 (1,2,2,1,1), 11. David Pacalaj (Słowacja) 6 (2,1,d,1,2), 12. Marko Lewiszyn (Ukraina) 5 (w,2,d,u,3), 13. Timi Salonen (Finlandia) 5 (0,0,2,1,2), 14. Mattia Lenarduzzi (Włochy) 4 (1,2,1,-,-), 15. Petr Chlupac (Czechy) 2 (0,t,1,0,1), 16. Alexander Woentin (Szwecja) 0 (w,-,-,-,-), 17. William Bjoerling (Szwecja) 0 (u,-,-,-,-).

Materiał oryginalny: Żużlowiec Falubazu Zielona Góra Mads Hansen zdobył Puchar Europy [ZDJĘCIA] - Gazeta Lubuska