1. liga piłkarek ręcznych. Trzecia w ciągu tygodnia wygrana Suzuki Korony Handball Kielce w Warszawie. 13 goli Pauliny Podsiadło

Paulina Podsiadło zdobyła w niedzielę aż 13 bramek.
Paulina Podsiadło zdobyła w niedzielę aż 13 bramek. Kamil Bielaszewski
W meczu pierwszej ligi piłkarek ręcznych, AZS AWF Warszawa przegrała z Suzuki Koroną Handball Kielce 19:28. Trzecia w ciągu tygodnia wygrana kieleckich szczypiornistek w Warszawie. W ubiegłą sobotę pokonały one AZS UW, dzień później Handball, a w niedzielę, 23 kwietnia ostatnią drużynę w tabeli, AZS AWF Warszawa. Aż 13 goli zdobyła Paulina Podsiadło.

AZS AWF Warszawa - Suzuki Korona Handball Kielce 19:28 (10:13)
Suzuki Korona Handball: Toboła - Grabarczyk 1, Samiczak 1, Miśkiewicz, Sigurdardottir, Podsiadło 13 (3), Jaworska, Staszewska 3, Rzepka 2, Kotwica 2, Śmiglarska, Berlińska 5, Mikocka 1.

W pierwszej połowie kielczanki nie grały najlepiej i wynik długo oscylował wokół remisu. Dopiero kilka udanych akcji obronnych i skuteczne rzuty od stanu 9:9 pozwoliły Koroneczkom w końcówce pierwszej połowy uzyskać trzybramkową przewagę. W drugiej połowie było już łatwiej, pierwsze 10 minut gry drużyna trenera Pawła Tetelewskiego wygrała 5:1, a niesamowitych rzeczy dokonywała Paulina Podsiadło, która od przerwy, do 48 minuty zdobyła wszystkie bramki dla naszego zespołu - łącznie dziewięć!