MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

1. liga piłkarzy ręcznych. AZS UJK Kielce znów powalczył w hali jednego z faworytów rozgrywek. I znów był blisko korzystnego wyniku

W meczu trzeciej kolejki pierwszej ligi piłkarzy ręcznych, AZS AWF Biała Podlaska wygrał z AZS UJK Kielce.

AZS AWF Biała Podlaska - AZS UJK Kielce 27:25 (13:18)

AZS UJK: Czerwiński, Jastrząb, Drozd - Bernacki 5, Falasa, Bulski 1, Boszczyk 5 (3), Curyło, Wacek, Stępnik 2, Siedlarz 4 (1), Bysiak 1, Goliszewski 3, Sornat, Gasin 4.

W pierwszej kolejce beniaminek pierwszej ligi przegrał dwiema bramkami w Legionowie, w trzeciej znów powalczył na wyjeździe z jednym z faworytów i znów "padł" dwoma golami. - Płacimy frycowe. W pierwszej połowie świetnie zagraliśmy w obronie i kontrowaliśmy, w drugiej do pewnego momentu też graliśmy dobrze. Można powiedzieć, że jestem zadowolony z 50 minut, w końcówce popełniliśmy proste błędy - skomentował trener AZS UJK, Tomasz Błaszkiewicz.

Goście dobrze zaczęli mecz, w 5 minucie prowadzili 4:1. Zespół z Białej Podlaskiej w 9 minucie wyrównał na 6:6, a cztery minuty potem objął prowadzenie 8:7. Ale tylko na moment, bo końcówka pierwszej połowy była w wykonaniu naszych szczypiornistów piorunująca. Od stanu 12:13 (23 min.) zdobyli oni pięć bramek z rzędu i na przerwę schodzili z wyraźnym prowadzeniem.

Dobra dla zespołu z Kielc sytuacja panowała jeszcze przez kwadrans drugiej połowy. W 45 minucie AZS UJK wygrywał 23:19. Za chwilę kielczanie dostali dwie dwuminutowe kary w ciągu 13 sekund, potem kolejną i AZS AWF to wykorzystał, w 50 minucie zbliżając się na różnicę jednej bramki (22:23). A od stanu 22:24 gospodarze zaczęli wykorzystywać proste błędy naszych zawodników, zdobyli pięć bramek z rzędu i rozstrzygnęli mecz.

W najbliższą sobotę o godzinie 14 kolejne akademickie derby, AZS UJK zmierzy się w Kielcach z AZS UW Warszawa.

POZNAJ KIELECKIE WAGS – PIĘKNE ŻONY I PARTNERKI PIŁKARZY RĘCZNYCH [ZDJĘCIA]

MARIUSZ JURASIK I GRZEGORZ TKACZYK POBIEGLI WŚRÓD GWIAZD [ZDJĘCIA]

ZOBACZ PIĘKNE KIBICKI NA MECZACH PIŁKI RĘCZNEJ [ZDJĘCIA]

TEN MECZ WYCISNĄŁ ŁZY. GWIAZDY PIŁKI RĘCZNEJ ZAGRAŁY DLA 4-LETNIEGO SEBASTIANA Z BUSKA