Były zawodnik Vive Kielce klubowym mistrzem świata, drużyna sandomierzanina ósma

Piotr Chrapkowski z pucharem Super Globe 2021.
Piotr Chrapkowski z pucharem Super Globe 2021. ihf
Były piłkarz ręczny Vive Kielce, Piotr Chrapkowski, zdobył z SC Magdeburg Klubowe Mistrzostwo Świata Super Globe. W finale turnieju rozgrywanego w Jeddah w Arabii Saudyjskiej jego drużyna pokonała Barcę. Drużyna Sydney University z wychowankiem Wisły Sandomierz, Pawłem Kwiatkowskim w składzie, zajęła ósme miejsce.

W finale SC Magdeburg, który w poprzednim sezonie wygrał Ligę Europejską, pokonał drużynę z Barcelony – zwycięzcę ostatniej EHF Ligi Mistrzów i obrońcę tytułu z poprzedniego Super Globe.

SC Magdeburg – Barca 33:28 (19:16)
Początek spotkania należał do drużyny z Katalonii. Jednak od prowadzenie Barcy 13:11 w 17 minucie, Magdeburg zdobył pięć bramek z rzędu i już nie oddał prowadzenia. W 55 minucie lider niemieckiej Bundesligi wygrywał już 33:25.

W meczu zagrało trzech byłych zawodników Vive Kielce. Piotr Chrapkowski, który w 2016 wygrał z kieleckim klubem Ligę Mistrzów, tym razem wzniósł trofeum wraz z kolegami z SC Magdeburg. W protokole meczowym zapisał się tylko dwuminutową karą, gdyż grał jedynie w obronie. Blaż Janc (Barca) zdobył jednego gola, oddając jeden rzut, a jego klubowy kolega, Angel Fernandez, miał zapis 0/2.

Piąte miejsce w turnieju zajęło egipskie Zamalek, w barwach którego grał Hassan Kaddah. Lewy rozgrywający reprezentacji Egiptu kilka dni temu podpisał obowiązujący od 2023 roku kontrakt z Łomża Vive Kielce. W ostatnim meczu Zamaleku w Super Globe, w którym jego drużyna pokonała Al Wehdę z Arabii Saudyjskiej 42:22 (19:10), Kaddah zdobył 3 bramki przy pełnej skuteczności, miał asystę i karę dwuminutową.

Na ósmym miejscu zakończyła zawody australijska drużyna Sydney University, w której grał wychowanek Wisły Sandomierz, Paweł Kwiatkowski. W ostatnim meczu w Jeddah Sydney zremisowało z Al Wehdą 26:26, przegrywając do przerwy aż 8:17! W drugiej połowie Australijczycy szybko odrabiali straty, w 38 minucie przegrywali 15:17, w 49 wyszli na prowadzenie 22:21, a w 53 wygrywali już 24:22. Kwiatkowski oddał w meczu 5 rzutów, ale żaden nie był skuteczny, miał też 3 asysty i 5 strat. Dla pochodzącego z Sandomierza zawodnika był to już trzeci udział w Super Globe w barwach klubu z Antypodów.

Mecz o 3. miejsce: Aalborg Håndbold - EC Pinheiros 34:29 (19:11)