MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Dlaczego Djokovicowi drżą ręce? Z tego powodu odpadł z turnieju w Genewie WIDEO

Piotr Olkowicz
Djoković zdaje się nie rozumieć co się z nim dzieje podczas półfinału z Tomasem Machacem PAP/EPA/MARTIAL TREZZINI
Novak Djokovic może być pełen obaw o swoją formę i kondycję przed French Open. Dzisiaj w Genewie musiał wezwać po pierwszym secie lekarza, choć ten pomógł mu tylko na chwilę. Serb ostatecznie musiał pogodzić się z porażką i odpadnięciem z Geneva Open.

Novak Djoković został zbadany przez lekarza po pierwszym secie zakończonego niespodziewaną porażką meczu w półfinale Geneva Open z Tomasem Machacem. Obawy w związku ze stanem zdrowia i wynik nie wróżą dobrze Serbowi na kilka dni przed spotkaniem pierwszej rundy French Open z Pierre-Huguesem Herbertem.

Sprawy zaczęły się komplikować dla Djokovicia, gdy w pierwszym secie miał już prowadzenie 4:1, a potem tracąc pięć gemów z rzędu, co Machacowi dało wygraną 6:4. Wizyta lekarza nastąpiła zaraz po tym, ponieważ 37-latek wydawał się mieć problemy fizyczne na korcie. Kiedy kamery uchwyciły go podczas przerwy widać było wyraźnie, jak mocno trzęsą mu się ręce.

Obawy i problemy Djokovica zostały chwilowo odsunięte, gdy wrócił w wielkim stylu i odprawił Czecha z bajglem w następnym secie. Być może jednak weteran tenisa wystrzelał się zbytnio, bowiem w decydującej partji to Machac zdominował mecz, wygrywając mecz 6:4, 0:6, 6:1 i awansując do swojego pierwszego w karierze finału ATP Tour.

Był to dopiero drugi raz w karierze Djokovicia, kiedy przegrał mecz, w którym wygrał seta 6:0. Ten drugi raz miał miejsce 12 lat temu w turnieju Paris Masters.