MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Dwa złote medale Polaków w Pucharze Świata. Piętnaście miejsc na podium pierwszego dnia finałów

Mateusz Pietras
Grad medali dla Biało-Czerwonych w sobotę, podczas Pucharu Świata w Poznaniu.
Grad medali dla Biało-Czerwonych w sobotę, podczas Pucharu Świata w Poznaniu. PAP/JAKUB KACZMARCZYK
Kanadyjkarz Oleksii Koliadych wygrał jedynkę na 200 m, a kajakarz Sławomir Witczak triumfował w K1 500 m w zawodach Pucharu Świata rozgrywanych w Poznaniu. Podczas sobotniej popołudniowej sesji finałowej dziewięć polskich osad stanęło na podium.

Dwa pucharowe zwycięstwa gospodarzy

W jedynce C1 200 m triumfował Oleksii Koliadych, który o 0,64 sek. pokonał Gruzina Zazę Nadiradzę. Trzeci był Aleksander Kitewski. Z kolei w rywalizacji kanadyjkarzy na 500 m na najniższym stopniu podium stanął Juliusz Kitewski, a siódmy był Gracjan Michalak.

Znakomity występ zanotował Sławomir Witczak, który na ostatnich metrach stoczył niezwykle wyrównany bój z utytułowanym Portugalczykiem Fernando Pimentą. Ostatecznie obaj zawodnicy uzyskali ten sam czas 1.45,29.

Pozostałe polskie podia w sobotę

W rywalizacji męskich dwójek na 500 m Jakub Stepun i Przemysław Korsak uplasowali się na trzecim miejscu, a Wiktor Leszczyński i Wojciech Pilarz sklasyfikowani zostali na piątej pozycji.

Niezwykle mocną obsadę miał finał kobiecych dwójek na 500 m. Nowa załoga w składzie: Justyna Iskrzycka, Dominika Putto zajęła trzecie miejsce i o 0,08 sekundy wyprzedziła na mecie koleżanki z kadry Karolinę Naję i Annę Puławską. Wygrały Nowozelandki Lisa Carrington i Alicia Hoskin. W jedynce na 200 m Katarzyna Kołodziejczyk finiszowała na trzeciej pozycji, a Sandra Ostrowska była siódma.

Do konkurencji dwójek kanadyjkowych kobiet na 200 m zgłosiło się tylko pięć załóg, ale finału nie ukończyły reprezentantki Uzbekistanu. Drugą lokatę zajęły Magda Stanny i Patrycja Mendelska, a trzecią - Elżbieta Łoboziak i Kaja Lach. Wygrały Niemki Lisa Jahn, Hedi Moana Kliemke.

W sobotę łącznie 15 polskich osad stanęło na podium. W niedzielę rozegrane zostaną kolejne finału z udziałem biało-czerwonych.