Jacek Sroka
Jacek Sroka
Hokeiści z Katowic mogą liczyć w Cardiff na wsparcie swoich kibiców
Hokeiści z Katowic mogą liczyć w Cardiff na wsparcie swoich kibiców fot. GKS Katowice Hokej?Twitter
W swoim drugim meczu w turnieju finałowych Pucharu Kontynentalnego GKS Katowice przegrał na wyjeździe z Cardiff Devils 2:3. To była pierwsza porażka mistrzów Polski w zawodach w stolicy Walii. W niedzielę o godz. 16 w ostatnim swoim pojedynku katowiczanie zmierzą się z kazachskim Nomadem.

Pierwsza porażka mistrza Polski w turnieju finałowym Pucharze Kontynentalnego

W swoim drugim meczu w turnieju finałowym Pucharu Kontynentalnego hokeiści GKS Katowice przegrali z Cardiff Devils 2:3. Mistrzowie Polski stracili szansę na wywalczenie tego trofeum, ale wciąż mogą znaleźć się na podium. W ostatnim spotkaniu w stolicy Walii katowiczanie zmierzą się w niedzielę o godz. 16 z kazachskim Nomadem.

Podopieczni trenera Jacka Płachty kiepsko zaczęli mecz z gospodarzami turnieju i w I tercji przegrywali 0:2. Najpierw przewagę Diabłów udokumentował golem Cole Ully, a później błąd Johna Murraya wykorzystał Ryan Barrow.

Katowiczanie jeszcze przed przerwą strzelili kontaktowego gola po wspaniałym uderzeniu z niebieskiej linii Kacpra Maciasia. W III tercji dali o sobie znać Finowie grający w barwach GieKSy. Po podaniu Olli iisakki z bliska krążek do siatki skierował Joona Monto doprowadzając do remisu.

Radość mistrzów Polski nie trwała jednak długo, bo Cody Donaghey uderzył z powietrza odbity przez gości krążek i ponownie wyprowadził Walijczyków na prowadzenie. Mimo ambitnej postawy katowiczan wpieranych dopingiem przez kilkuset fanów nie udało im się doprowadzić do dogrywki i ponieśli pierwszą porażkę w turnieju w Cardiff.

GKS Katowice - Cardiff Devils 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)

Bramki 0:1 Cole Ully - Benjamin Davies (7), 0:2 Ryan Barrow - Jamie Arniel (16), 1:2 Kacper Maciaś - Aleksi Varttinen, Joona Monto (18), 2:2 Joona Monto - Olli Iisakka, Hampus Olsson (46), 2:3 Cody Donaghey - Jamie Arniel (51)