GKS Katowice - Comarch Cracovia 2:3. Krakowianie wygrali po dogrywce ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Hokeiści GKS Katowice walczyli z Comarch Cracovią, a z trybun wspierali ich głośnym dopingiem kibice  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Hokeiści GKS Katowice walczyli z Comarch Cracovią, a z trybun wspierali ich głośnym dopingiem kibice Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala-Astaszow Polska Press
W trzecim meczu półfinałowym Polskiej Hokej Ligi rozegranym 13 marca GKS Katowice przegrał z Comarch Cracovią 2:3. Broniący tytułu mistrzowskiego katowiczanie wspierani dopingiem kompletu widzów w Satelicie ulegli najlepszej drużynie sezonu zasadniczego dopiero po dogrywce. We wtorek 14 marca obydwa zespoły znów zmierzą się w Katowicach. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu GKS Katowice - Comarch Cracovia.

GKS Katowice - Comarch Cracovia 2:3

Półfinałowa rywalizacja GKS Katowice z Comarch Cracovią jest bardzo zacięta. W trzecim meczu play off komplet widzów zgromadzonych w Satelicie obejrzał emocjonujące spotkanie, które zakończyło się zwycięstwem podopiecznych trenera Rudolfa Rohacka. Krakowianie objęli prowadzenie w tej serii 2:1, ale kolejne spotkanie znów rozegrają na lodowisku w Katowicach.

W I tercji blisko 1,5 tysiąca katowickich kibiców nie doczekało się goli, choć okazji nie brakowało i to z obu stron. Worek z bramkami rozwiązał się dopiero w drugiej odsłonie. Prowadzenie dla gości zdobył doskonale znany w Katowicach Patryk Wronka. Były napastnik GieKSy dobił strzał Damiana Kapicy przewróconego przez Johna Murraya.

Odpowiedź gospodarzy była jednak błyskawiczna. Już 13 sekund później wyrównał Teemu Pulkkinen. Fin zmienił lot krążka po strzale z niebieskiej linii Kacpra Maciasia. Krakowianie znów wyszli na prowadzenie zaskakującym strzale Alana Łyszczarczyka, który odbił krążek od słupka.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU GKS KATOWICE - COMARCH CRACOVIA

Krakowianie wygrali po dogrywce

Katowiczanie niesieni głośnym dopingiem kibiców doprowadzili do remisu tuż przed przerwą. Okres gry w przewadze już po 11 sekundach wykorzystał Mateusz Bepierszcz zaskakując zasłoniętego słoweńskiego bramkarza Roka Stojanovicia.

W III tercji częściej atakowała Cracovia, ale obydwa zespoły nie wykorzystały po jednym okresie gry w liczebnej przewadze i podobnie jak w drugim meczu w Krakowie konieczna była dogrywka rozgrywana w trzyosobowych składach. W niej tym razem lepsza okazała się drużyna "Pasów". Gola na wagę zwycięstwa zdobył Jirzi Gula, gdy goście grali w czwórkę przeciwko trójce katowiczan.

14 marca obydwie drużyny ponownie zmierzą się w Satelicie. Na czwarte spotkanie półfinałowe sprzedano już wszystkie bilety i na trybunach małej hali Spodka znów zasiądzie komplet widzów.

GKS Katowice - Comarch Cracovia 2:3 po dogrywce (0:0, 2:2, 0:0, d. 0:1)
Bramki
0:1 Patryk Wronka (25), 1:1 Teemu Pulkkinen (25), 1:2 Alan Łyszczarczyk (32), 2:2 Mateusz Bepierszcz (40), 2:3 Jirzi Gula (66)

Kary Katowice - 8 minut, Cracovia - 12 minut.

Widzów 1420 (komplet)

W play off jest 2:1 dla krakowian (gra się do czterech wygranych). Kolejny mecz tych drużyn 14 marca o g. 18.30 w Katowicach.

Katowice Murray - Rompkowski, Kruczek, Bepierszcz, Pasiut, Fraszko - Mrugała, Wajda, Simek, Monto, Magee - Maciaś, Wanacki, Lehtonen, Pulkkinen, Olsson - Varttinen, Musioł, Hitosato, Smal, Krężołek.

Cracovia Stojanović - Jezek, Kinnunen, Kasperlik, Rac, Sawicki - Saur, Gula, Wronka, Polak, Kapica - Luoto, Graborenko, Nemec, Racuk, Łyszczarczyk - Bezwiński, Krejci, Brynkus, Michalski, Tomi.