GKS Katowice - Comarch Cracovia 3:1. Mistrz Polski wygrał w półfinale po raz drugi ZDJĘCIA

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Hokeiści GKS Katowice stoczyli zacięty bój z Cracovią, a na trybunach zasiadł komplet widzów  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Hokeiści GKS Katowice stoczyli zacięty bój z Cracovią, a na trybunach zasiadł komplet widzów Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala-Astaszow Polska Press
W rozegranym 14 marca czwartym meczu półfinałowym Polskiej Hokej Ligi GKS Katowice pokonał Comarch Cracovię 3:1. W rywalizacji play off jest remis 2:2, a kolejne spotkanie tych drużyn odbędzie się w piątek 17 marca w Krakowie. Zobaczcie zdjęcia z meczu GKS Katowice - Comarch Cracovia.

Zmagania o awans do finału Polskiej Hokej Ligi w tej parze przekroczyły już półmetek, a dalej nie wiadomo kto jest bliżej gry o złoto. W czwartym meczu półfinałowym GKS Katowice pokonał u siebie Comarch Cracovię i w play off jest remis 2:2. Kolejny mecz tych drużyn odbędzie się 17 marca pod Wawelem.

Pojedynek obrońcy tytułu mistrzowskiego z najlepszym zespołem zasadniczej części sezonu znów był bardzo zacięty. Na trybunach w Satelicie po raz kolejny w fazie play off zasiadł komplet widzów, którzy głośno dopingowali gospodarzy.

Obydwie drużyny grały bardzo uważnie w obronie, a gdy już rywale zdołali wypracować sobie dobrą okazję na wysokości zadania stawali bramkarze John Murray i Rok Stojanović doskonale znający swój fach.

Na pierwszego gola kibicom w Katowicach przyszło czekać do 35 minuty. Wówczas Jirzi Gula świetnym prostopadłym podaniem obsłużył Damiana Kapicę, a ten wykorzystał sytuację sam na sam z Murrayem.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU GKS KATOWICE - COMARCH CRACOVIA

GKS Katowice - Comarch Cracovia 3:1. Zadecydowała trzecia tercja

Katowiczanie nie mieli już nic do stracenia i w III tercji ruszyli do odrabiania strat. Ta odsłona należała zdecydowanie do podopiecznych trenera Jacka Płachty. Do remisu doprowadził Grzegorz Pasiut. Kapitan GieKSy popisał się kapitalnym zwodem pod bramką Cracovii i wykorzystał liczebną przewagę.

W końcówce prowadzenie dla gospodarzy zdobył Fin Joona Monto po podaniu swojego rodaka Matiasa Lehtonena. na półtorej minuty przed końcową syreną opiekun gości Rudolf Rohacek wziął czas i wycofał bramkarza. Katowiczanie przejęli jednak krążek i Bartosz Fraszko strzałem do pustej bramki w ostatniej minucie przypieczętował wygraną GieKSy.

GKS Katowice - Comarch Cracovia 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
Bramki
0:1 Damian Kapica (35), 1:1 Grzegorz Pasiut (45), 2:1 Joona Monto (57), 3:1 Bartosz Fraszko (60)

Kary Katowice - 4 minut, Cracovia - 6 minut.

Widzów 1420 (komplet)

W play off jest remis 2:2 (gra się do czterech wygranych). Kolejny mecz tych drużyn 17 marca o g. 18 w Krakowie.

Katowice Murray - Rompkowski, Kruczek, Bepierszcz, Pasiut, Fraszko - Mrugała, Wajda, Simek, Monto, Magee - Maciaś, Wanacki, Lehtonen, Pulkkinen, Olsson - Varttinen, Musioł, Hitosato, Smal, Krężołek.

Cracovia Stojanović - Jezek, Kinnunen, Kasperlik, Rac, Sawicki - Saur, Gula, Wronka, Polak, Kapica - Luoto, Graborenko, Nemec, Racuk, Łyszczarczyk - Bezwiński, Krejci, Brynkus, Michalski, Tomi.