GKS Katowice - JKH GKS Jastrzębie: Mistrz Polski wygrał derbowe starcie. Szaleństwo w Satelicie ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Mecz GKS Katowice z JKH GKS Jastrzębie znów oglądał w Satelicie komplet katowickich kibiców  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Mecz GKS Katowice z JKH GKS Jastrzębie znów oglądał w Satelicie komplet katowickich kibiców Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Fot Arkadiusz Gola
W rozegranym 18 marca drugim półfinałowym meczu Tauron Hokej Ligi GKS Katowice pokonał JKH GKS Jastrzębie 3:1. Mistrzowie Polski wyrównali stan rywalizacji w play off w czym pomógł im gorący doping kibiców szczelnie wypełniającym trybuny lodowiska. Kolejny mecz tych drużyn w czwartek na Jastorze. Zobaczcie zdjęcia kibiców i mecz GKS Katowice - JKH GKS Jastrzębie.

GKS Katowice - JKH GKS Jastrzębie: Szaleństwo w Satelicie

W Satelicie po raz drugi zmierzyli się w półfinale dwaj ostatni mistrzowie Polski. GKS Katowice broni tytułu, po który sięgał w dwóch ostatnich latach, natomiast JKH GKS Jastrzębie mistrzowską koronę po raz pierwszy i jak na razie jedyny wywalczył w 2021 roku.

Jak na derby przystało mecz był bardzo zacięty. Lodowisko w małej hali Spodka znów wypełniło się kompletem publiczności. Kibice gospodarzy stworzyli na trybunach gorącą atmosferę zagrzewając do walki podopiecznych Jacka Płachty.

Jastrzębianie wygrali pięć ostatnich spotkań play off i są w wyraźnym gazie. Trener Robert Kalaber trafił z formą swojej drużyny na najważniejszą część sezonu. To właśnie goście pierwsi strzelili gola. W II tercji po podaniu po bandzie Emila Bagina Robert Arrak przymierzył w krótki róg i krążek po uderzeniu Estończyka tuż przy słupku wpadł do siatki.

Katowiczanie wyrównali wykorzystując liczebną przewagę. Po wygranym wznowieniu Ben Sokay podał do Shigeki Hitosato i Japończyk pokonał Jakuba Lackovicia. Chwilę później Kanadyjczyk mógł wyprowadzić gospodarzy na prowadzenie, ale trafił w poprzeczkę bramki JKH.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU GKS KATOWICE - JKH GKS JASTRZĘBIE

Sokay poprawił celownik w III tercji. Na 4,5 minuty przed końcem spotkania wyprowadził szybką kontrę ze Hampusem Olssonem, którą zakończył celnym strzałem i doprowadził do ekstazy katowickich kibiców.

JKH starał się jeszcze odrobić straty atakując bramkę Johna Murraya i na półtorej minuty przed ostatnią syreną goście wycofali bramkarza. Katowiczanie przejęli jednak krążek i Szwed Olsson strzałem do pustej bramki przypieczętował ich zwycięstwo.

GKS Katowice - JKH GKS Jastrzębie 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Bramki 0:1 Robert Arrak - Emil Bagin, Rastislav Spirko (27), 1:1 Shigeki Hitosato - Ben Sokay, Noah Delmas (33), 2:1 Ben Sokay - Hampus Olsson (56), 3:1 Hampus Olsson - Sam Marklund, Grzegorz Pasiut (60)

Kary Katowice - 2 minuty, Jastrzębie - 4 minuty

Widzów 1.420 (komplet)

W play off 1:0 dla JKH (gra się do czterech wygranych). Kolejny mecz w czwartek 21 marca o godz. 18 w Jastrzębiu-Zdroju.

Katowice Murray - Delmas, Kruczek, Marklund, Pasiut, Fraszko - Maciaś, Varttinen, Iisakka, Monto, Olsson - Wanacki, Cook, Lehtimaki, Sokay, Bepierszcz - Lebek, Kovalchuk, Hitosato, Smal, Michalski.

Jastrzębie Lacković - MacEachern, Wajda, Urbanowicz, Paś, Rajamaki - Viinikainen, Bagin, Spirko, Arrak, Kolusz - Górny, Martiska, Izacky, Starzyński, Ford - Hamilton, Kameneu, Zając, Jarosz, Kiełbicki.