GKS Tychy - PZU Podhale Nowy Targ: rozpacz tyszan na Stadionie Zimowym ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Tyscy kibice głośno dopingowali GKS w meczu z Podhalem, ale na Stadionie Zimowym była też grupa fanów z Nowego Targu  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Tyscy kibice głośno dopingowali GKS w meczu z Podhalem, ale na Stadionie Zimowym była też grupa fanów z Nowego Targu Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE tomasz kawka dziennik zachodni polska press
W rozegranym 9 marca piątym meczu ćwierćfinałowym Tauron Hokej Ligi GKS Tychy przegrał po dogrywce z PZU Podhale Nowy Targ 2:3. Tyszanie prowadzą w rywalizacji w play off 3:2, ale kolejne spotkanie odbędzie się w Nowym Targu. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu GKS Tychy - PZU Podhale Nowy Targ.

GKS Tychy - PZU Podhale Nowy Targ: rozpacz tyszan na Stadionie Zimowym

Hokeiści GKS Tychy mogli zostać pierwszym półfinalistą Tauron Hokej Ligi. Podopieczni trenera Pekki Tirkkonena w sobotnie popołudnie po raz piąty zmierzyli się w play off z Podhalem i przegrali po dogrywce. To była pierwsza wygrana "Szarotek" na Stadionie Zimowym od blisko 5 lat. Teraz rywalizacja przeniesie się do Nowego Targu

Wicemistrzowie Polski objęli prowadzenie w I tercji, gdy strzał Oskara Jaśkiewicza odbity przez Pawła Bizuba dobił do siatki Bartłomiej Jeziorski. "Szarotki" wyrównały jednak już 53 sekundy później. Po podaniu byłego gracza tyszan Aleksa Szczechury sam na sam z bramkarzem znalazł się Damian Kapica i pokonał Tomasa Fucika.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU GKS TYCHY - PZU PODHALE NOWY TARG

W III tercji prowadzenie objęli goście. Marcin Horzelski przejechał z krązkiem całe lodowisko i zaskoczył tyskiego bramkarza. Gospodarze ruszyli do odrabiania strat i pod bramką Podhala raz po raz bito na alarm. Ostatecznie do remisu na 104 sekundy przed końcem regulaminowego czasu gry doprowadził doświadczony Mateusz Bryk.

Po ćwierćfinałowej rywalizacji z Podhalem po raz drugi w Tychach mieliśmy dogrywkę, ale tym razem szalę zwycięstwa przechylili w niej na swoją korzyść goście. W trzeciej dodatkowej minucie bramkę na wagę wygranej zdobył Bartłomiej Neupauer.

GKS Tychy - PZU Podhale Nowy Targ 2:3 po dogrywce (1:1, 0:0, 1:1, dogr. 0:1)

Bramki 1:0 Bartłomiej Jeziorski - Oskar Jaśkiewicz, Alan Łyszczarczyk (11), 1:1 Damian Kapica - Alexander Szczechura (12), 1:2 Marcin Horzelski (49), 2:2 Mateusz Bryk - Filip Komorski, Alan Łyszczarczyk (59), 2:3 Bartłomiej Neupauer - Michael Cichy, Filipp Pangiełow-Jułdaszew (63)

Kary Tychy - 6 minut, Podhale - 8 minut

Widzów 2 tys.

W play off 3:1 dla tyszan (gra się do czterech zwycięstw). Kolejny mecz we wtorek 12 marca o g. 18 w Nowym Targu.