Jagiellonia Białystok wygrała sparing z Radomiakiem. Zagrali nowi piłkarze

Krzysztof Kowalski
jagiellonia.pl
W rozegranym w sobotę w Kępie meczu kontrolnym Jagiellonia pokonała 2:1 Radomiaka. Bramki dla białostoczan zdobyli Taras Romanczuk i Jesus Imaz, dla radomian - Luizao. To pierwszy sparing Jagiellonii podczas rozpoczętego w czwartek zgrupowania.

Jagiellonia lepsza od Radomiaka. Zagrali nowi piłkarze

W meczu zadebiutowali w wyjściowej jedenastce białostockiej drużyny piłkarze pozyskani w letniej przerwie, m.in. hiszpański stoper Adrian Dieguez i angolski napastnik Amifico Pululu. W drugiej połowie pojawił się też kolejny nowy hiszpański piłkarz Jagiellonii - skrzydłowy Jose Naranjo.

W kadrze prowadzonej przez trenera Adriana Siemieńca, przygotowującej się w Kępie (Mazowieckie) do nowego sezonu piłkarskiej ekstraklasy jest 25 zawodników. Nie ma trzech młodzieżowych reprezentantów Polski drużyny U-19, powołanych na mistrzostwa Europy rozgrywane na Malcie: Miłosza Matysika, Jakuba Lewickiego i Sławomira Abramowicza.

Szkoleniowiec białostoczan powiedział po meczu klubowym mediom, że cieszy się z wygranej, bo zwycięstwa budują mentalność zespołu. - Sparingi to element przygotowań, często zespoły są w różnych składach, dużo zmian, dużo ustawień i na zgranie potrzeba czasu. Fajnie, gdy przeciwnik pokaże nam co nie funkcjonuje i zmobilizuje do dalszej pracy - mówił Siemieniec.

Obóz w Kępie potrwa do 7 lipca, w jego trakcie zaplanowano jeszcze sparingi z Motorem Lublin i Polonią Warszawa.

Radomiak Radom - Jagiellonia Białystok 1:2

Bramki: Luizao 3 - Taras Romanczuk 19, Jesus Imaz 53

Radomiak Radom: (I połowa) Filip Majchrowicz - Jakub Snopczyński, Mateusz Cichocki, Mike Cestor, Dawid Abramowicz - Leandro, Chrístos Donis, Luizao, Berto Cayarga - Jean Franco Sarmiento, Krystian Okoniewski
(II połowa) Krzysztof Bąkowski - Damian Jakubik, Raphael Rossi, Aleksander Gajgier, Dawid Abramowicz (69 Helder Sa) - Lisandro Semedo (69 Daniel Pik), Michał Kaput, Mikołaj Molendowski, Frank Castaneda, Edi Semedo - Pedro Henrique

Jagiellonia Białystok: (I połowa) Zlatan Alomerović - Kacper Tabiś, Mateusz Skrzypczak, Adrian Dieguez, Bojan Nastić - Nene, Taras Romanczuk, Dominik Marczuk, Tomasz Kupisz - Jesus Imaz, Afimico Pululu
II połowa 1. Zlatan Alomerović (70 Miłosz Piekutowski) - Paweł Olszewski, Dusan Stojinović, Mateusz Skrzypczak, Bartłomiej Wdowik - Tomasz Kupisz, Taras Romanczuk (70 Oliwier Wojciechowski), Michal Sacek, Wojciech Łaski - Jesus Imaz (70 Krzysztof Toporkiewicz), Jose Naranjo (80 Alan Rybak)

Sezon, który ruszy 21 lipca, Jagiellonia rozpocznie meczem wyjazdowym z mistrzem Polski - Rakowem Częstochowa. PAP

Lista transferowa Legii. Tych piłkarzy nie chce warszawski k...