Jastrzębski Węgiel - SVG Luneburg ZDJĘCIA KIBICÓW, WYNIK Mistrz Polski awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów

Tomasz Kuczyński
17.01.2024. Liga Mistrzów: Jastrzębski Węgiel - SVG Luneburg.
17.01.2024. Liga Mistrzów: Jastrzębski Węgiel - SVG Luneburg. Karina Trojok
W środę 17 stycznia 2024 roku w ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów siatkarzy Jastrzębski Węgiel wygrał z niemieckim SVG Luneburg 3:0. Mistrz Polski awansował do ćwierćfinału tych rozgrywek bez konieczności gry w barażach. Zobacz ZDJĘCIA!

W poprzedniej kolejce Jastrzębski Węgiel przegrał pierwszy mecz w tej edycji Ligi Mistrzów, ulegając na wyjeździe mistrzowi Hiszpanii Guaguasowi Las Palmas 1:3. Drużyna trenera Marcelo Mendeza mogła już wtedy bezpośrednio awansować do ćwierćfinału zapewniając sobie pierwsze miejsce w grupie. Wystarczyło zdobyć jeden punkt, czyli wygrać dwa sety. Ten warunek awansu bez konieczności gry w barażach obowiązywał też w meczu z brązowym medalistą ligi niemieckiej SVG Luneburg. Mistrz Polski wygrał w Niemczech 3:1 i zamierzał pokonać tego rywala też przed własną publicznością.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW oraz z meczu Ligi Mistrzów Jastrzębski Węgiel - SVG Luneburg, 17.01.2024 r.

Jastrzębski Węgiel - SVG Luneburg: Gospodarze oddali tylko 17 punktów

Przed meczem Jastrzębski Węgiel poinformował, że z powodu urazu przeciążeniowego nie wystąpi środkowy Jurij Gladyr. Jego brak nie wpłynął na morale drużyny. Gospodarze zaczęli z animuszem i bombardowali z pola zagrywki. Gdy asa posłał Norbert Huber było 7:3. Jean Patry zdobył punkt asem na 9:4 i trener Luneburga Stefan Hubner poprosił o czas. Asa „sprzedał” też Rafał Szymura i mieliśmy 11:5. Przy wyniku 16:10 szkoleniowiec gości ponownie postanowił porozmawiać ze swoimi zawodnikami. Jastrzębianie dalej robili swoje, prowadzili 19:12, a od 22:17 wygrali wszystkie piłki do końca seta.

Jastrzębski Węgiel - SVG Luneburg: Awans mistrzów Polski

Drugi set też od początku był pod dyktando mistrzów Polski i finalistów Ligi Mistrzów w poprzednim sezonie. Gdy Szymura kolejny raz huknął z zagrywki, a Moustapha M’Baye blokiem zdobył punkt było 10:4. Trener niemieckiej drużyny znów czasem próbował zatrzymać marsz jastrzębian, ale nic z tego nie wyszło, bo szybko mieliśmy 16:7, gdy punkt z ataku zdobył Huber. Jastrzębianie grali na luzie, z polotem i prowadzili 20:10, wygrywając seta do 16. Dwie wygrane partie oznaczały awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Jastrzębski Węgiel - SVG Luneburg: Goście stawili opór

Niemiecka drużyna nie chciała po trzech setach wracać do domu i prowadziła 5:2. Po ataku M’Baye ze środka było 6:5 dla gospodarzy. Od 12:11 Jastrzębski Węgiel odskoczył na 15:11, potem mieliśmy 16:14 i 18:15, ale końcówka należała do jastrzębian, którzy wygrali do 19. MVP meczu wybrano Tomasza Fornala.