Bartosz Głąb
Julian Alvarez celebrujący gola z Burnley.
Julian Alvarez celebrujący gola z Burnley. PAP/EPA
Liga angielska. Manchester City w meczu 22. kolejki rozgrywek pokonał własnym stadionie Burnley 3:1. W pierwszej połowie dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Julian Alvarez, a po przerwie trafienie dołożył także Rodri. W 71. minucie na murawie pojawił się Erling Haaland, który wrócił do gry po prawie dwumiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją. W innych środkowych spotkaniach Liverpool rozbił u siebie z Chelsea 4:1, natomiast Tottenham po świetnej drugiej połowie poradził sobie z Brentford.

Liga angielska. Manchester City łatwo rozprawił się z Burnley. Powrót Erlinga Haalanda

"The Citizens" w środkowy wieczór strzelanie rozpoczęli już w 16. minucie meczu z Burnley. Julian Alvarez został obdarowany świetnym dośrodkowaniem z bocznej strefy boiska, które z łatwością zamienił na bramkę. Zaledwie sześć minut później Kevin De Bruyne wykorzystał dezorganizację defensywy gości i podał prostopadle do Argentyńczyka, który podwyższył na 2:0.

Po zmianie stron Manchester City zadał kolejny cios. Phil Foden dobrze wypatrzył tuż przed "szesnastkę" rywali Rodriego, który w swoim stylu, precyzyjnym uderzeniem zdobył trzeciego gola dla gospodarzy.

W 71. minucie na murawie po niemal dwóch miesiącach przerwy spowodowanej kontuzją pojawił się Erling Haaland. Norweski snajper nie zdołał wpisać się jednak na listę strzelców, a w końcówce honorową bramkę dla Burnley zdobył Ameen Al Dakhil.

Erling Haaland pojawił się na murawie w meczu z Burnley
Erling Haaland pojawił się na murawie w meczu z Burnley Screen Viaplay Sport Polska

Liga angielska. Liverpool rozbił Chelsea na Anfield. Świetny mecz 20-letniego Conora Bradley'a

W innym bardzo ciekawym starciu Liverpool zmierzył się na Anfield Raad z londyńską Chelsea. Gospodarze w 23. minucie objęli prowadzenie po przebojowej akcji Diogo Joty. Arbiter analizował jeszcze akcję pod kątem zagrania ręką Portugalczyka, ale ostatecznie uznał trafienie "The Reds".

W końcówce pierwszej połowy Liverpool zadał drugi cios. Tym razem listę strzelców wpisał się 20-letni obrońca Conor Bradley, który bez respektu wpadł dynamicznie wpadł w pole karne Chelsea i płaskim uderzeniem, pokonał Djordje Petrović'a.

Tuż przed przerwą powinna paść trzecia bramka dla "The Reds". Benoit Badiashile sfaulował we własnym polu karnym Diogo Jotę i gospodarze dostali rzut karny. Jednak Darwin Nunez z 11 metrów trafił tylko w słupek.

Po zmianie stron Liverpool zdobył trzecią bramkę. Znowu skrzydłem popędził młody Conor Bradley i perfekcyjnie zacentrował w kierunku Dominika Szoboszlaia. Ten nie miał żadnych problemów z pokonaniem bramkarza. Kilka minut później Chelsea zdobyła honorowe trafienie. Christopher Nkunku znalazł się w polu karnym "The Reds", zwiódł rywala i precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce.

W końcówce gospodarze zdobyli jeszcze czwartą bramkę. Tym razem po dobrym dograniu Darwina Nuneza, na listę strzelców wpisał się Luis Diaz.

Liga angielska. Tottenham lepsze od Brentfordu. Zadecydowała druga połowa

Również w środę Tottenham Hotspur po znakomitej drugiej połowie pokonał Brentford 3:2. Po pierwszej części meczu "Koguty" przegrywały 0:1, ale po przerwie w zaledwie osiem minut Destiny Udogie, Brennan Johnson i Richarlison zdobyli po bramce. W 67. minucie Ivan Toney trafił na 2:3, ale goście nie potrafili doprowadzić choćby do remisu.

W tabeli ligowej Liverpool utrzymał pięciopunktową przewagę w tabeli nad Manchesterem City, który jednak ma jedno zaległe spotkanie. Tottenham dzięki wygranej awansował na 4. miejsce w klasyfikacji, wyprzedzając Aston Villę, która wczoraj przegrała z Newcastle.

LIGA ANGIELSKA w GOL24

To jest Liga Mistrzów wśród opraw. Oto najlepsze prace ultrasów Legii Warszawa z kończącego się 2023 roku. Jest na co popatrzeć, zresztą zerknijcie sami!

Najlepsze oprawy Legii Warszawa w 2023 roku. To prawdziwe dz...