Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych. Osłabiona Industria Kielce nie dała rady THW Kiel. Przegrała mecz tygodnia w Lidze Mistrzów 31:35

Dorota Kułaga
Industria Kielce przegrała z THW Kiel 31:35
Industria Kielce przegrała z THW Kiel 31:35 Industria Kielce
Piłkarze ręczni Industrii Kielce przegrali mecz tygodnia w Lidze Mistrzów z THW Kiel 31:35. Do przerwy mistrzowie Polski prowadzili 16:15, ale druga polowa należała do mistrzów Niemiec. Bardzo dobrze zaczął bronić czeski golkiper Tomaš Mrkva. Zebry zasłużenie wygrały ten emocjonujący i stojący na wysokim poziomie klasyk 4. kolejki Champions League.

Industria Kielce przegrała w Lidze Mistrzów z THW Kiel

THW Kiel - Industria Kielce 35:31 (15:16)
Industria: Wałach, Błażejewski – Olejniczak 1, Kounkoud, Sićko 7, Tournat 7, Karacić 4, Moryto 6, D. Dujszebajew 1, Thrastarson 1, Stenmalm, Gębala 1, Karaliok, Nahi 3.
THW: Mrkva, Bellahcene – Ehrig, Duvnjak 1, Reinkind 5, Landin 3, Øverby 3, Wiencek 1, Ekberg 4, Johansson 7, Dahmke 2, Gurbindo, Wallinius, Bilyk 2, Pekeler, Ellefsen 7

-THW Kiel jest w najlepszej trójce Europy, ale będziemy walczyć o zwycięstwo - mówił przed meczem Talant Dujszebajew, trener mistrzów Polski. W spotkaniu z THW Kiel kielecka drużyna zagrała bez nominalnego prawego rozgrywającego. Alex Dujszebajew ma wrócić dopiero na Super Globe, a Paweł Paczkowski wypadł na dwa tygodnie z powodu urazu mięśnia przywodziciela uda. Zabrakło też takich zawodników, jak Andreas Wolff, Hassan Kaddah i Szymon Wiaderny.

Początek należał do mistrzów Niemiec, którzy wyszli na prowadzenie 2:0 po bramkach Domagoja Duvnjaka i Erica Johansoona. W 4 minucie i 5 sekundzie Industria uzyskała pierwsze trafienie - jego autorem był Tomasz Gębala. W 5 minucie i 29 sekundzie z kontrataku trafił skrzydłowy Industrii Arkadiusz Moryto i było 2:3.

W 6 minucie i 54 minucie na ławkę kar powędrował Michał Olejniczak. To było pierwsze wykluczenie w tym meczu. W 8 minucie los Olejniczaka podzielił Artiom Karaliok. Mimo podwójnego osłabienia mistrzowie Polski ten okres gry zakończyli remisem!

W 12 minucie i 20 sekundzie mistrzowie Polski po raz pierwszy wyszli na prowadzenie - bramkę z rzutu karnego zdobył Arkadiusz Moryto. Świetnie dysponowany w pierwszym w pierwszym kwadransie był Igor Karacić. W 14 minucie kapitalnym podaniem obsłużył Nicolasa Tournata i Francuz zdobył bramkę z koła.

W 18 minucie i 53 sekundzie po raz na ławkę kar odesłany został Artiom Karaliok. W tej bramkowej akcji ucierpiał Dylan Nahi, który został uderzony w łokciem i po obejrzeniu powtórki sędziowie ukarali 20minutowym wykluczeniem Pettera Overby. Było to przy stanie 10:10. Przy stanie 14:14 o czas poprosił trener mistrzów Polski Talant Dujszebajew. Po tej przerwie mistrzowie Polski koncertowo rozegrali akcję - Szymon Sićko podał do Nicolasa Tournata i ten zdobył piętnastą bramkę.

Do przerwy mistrzowie Polski prowadzili 16:15. Mimo osłabienia rozgrywali bardzo dobre spotkanie Świetnie spisywali się rozgrywający Igor Karacić i obrotowy Nicolas Tournat, który miał 100-procentową skuteczność. Oddał 5 rzutów, zdobył 5 bramek.

Na początku drugiej połowy połowy kielczanie grali w liczebnej przewadze, ale przegrali ten fragment gry. Pierwszą bramkę dla Industrii z kontrataku zdobył Michał Olejniczak i doprowadził do wyrównania 17:17.

Mistrzowie Niemiec odskoczyli na 2 bramki - w 38 minucie było 19:17 dla THW Kiel. Stało się tak dzięki trzem świetnym interwencjom, którymi popisał się czeski bramkarz Tomaš Mrkva. Obronił on rzuty Arkadiusza Moryty, Artioma Karalioka i Szymona Sićki.

W 43 minucie drugiej połowy po rzucie Erica Johanssona gospodarze, po raz pierwszy w tym meczu, uzyskali czterobramkowe prowadzenie - było 23:19. W 53 minucie mistrzowie Niemiec prowadzili 31:27 i stało się jasne, że w tym pojedynku zainkasują komplet punktów. Grali dobrze w obronie i zawodnikom Industrii w tym fragmencie spotkania znacznie trudniej przychodziło zdobywanie bramek.

W trakcie drugiej połowy w ekipie gospodarzy błyszczał środkowy rozgrywający Elias Ellefsen, wybrany po meczu najlepszym zawodnikiem środowej konfrontacji w Lidze Mistrzów.

Ostatecznie po ciekawym, emocjonującym klasyku THW Kiel pokonał Industrię Kielce 35:31. W zespole Talanta Dujszebajewa po 7 bramek rzucili Szymon Sićko i Nicolas Tiurnat, ale warto podkreślić, że francuski obrotowy miał 100-procentową skuteczność.

W sobotę, 14 października, Industria Kielce zagra w Hali Legionów z Gwardią Opole w ramach rozgrywek ORLEN Superligi. Początek spotkania o godzinie 16. W przyszły czwartek, 19 października, w kolejnym meczu Ligi Mistrzów, podejmie Pick Szeged. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20.45.