MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Magda Linette i Amerykanka Bernarda Pera za burtą French Open. Przegrana po walce. Górą faworytki

Mateusz Pietras
Magda Linette z porażką w grze deblowej.
Magda Linette z porażką w grze deblowej. Manu Fernandez/Associated Press/East News
Magda Linette i Bernarda Pera odpadły z Włoszkami Sarą Errani i Jasmine Paolini 4:6, 6:7 (7) w drugiej rundzie debla turnieju wielkoszlemowego French Open. Polsko-amerykańska para obroniła dwie piłki meczowe, jednak trzecia w tie-breaku okazała się tą ostatnią.

Ponownie włoszki po drugiej stronie siatki

Na korcie numer cztery odbyła się batalia o trzecią rundę debla turnieju rozgrywanego na kortach Rolanda Garrosa. Na nim wystąpiły Magda Linette i Bernarda Pera jak i rozstawione z numerem jedenastym Włoszki: 5-krotna mistrzyni Wielkiego Szlema w grze podwójnej Sara Errani i piętnasta rakieta świata Jasmine Paolini.

Na inaugurację w trwającym kilka dni meczu Polka i Amerykanka mierzyły się z inną włoską parą Angelica Moratelli/Camilla Rosatello. Przerywane spotkanie spowodowane było opadami deszczu zakończyło się w dwóch setach 6:3, 6:0.

Zwroty akcji w pierwszym secie

Początek rywalizacji przebiegał po myśli returnujących, które zanotowały trzy przełamania w pierwszych pięciu gemach. Od stanu 4:2 dla rywalek, polsko-amerykański duet zaczął grać coraz pewniej. Jednak od stanu 4:4 szala zwycięstwa w pierwszej partii przechyliła się na stronę rywalek, które wygrały dwa gemy z rzędu.

Tie-break zakończył rywalizację

W drugiej odsłonie prowadzące praktycznie od początku Linette i Pera roztrwoniły przewagę (2:0, 4:1). Losy seta jak i meczu rozstrzygnęły się w tie-breaku. Ponownie lepiej zaczęły niżej notowane (3-0). Jednak z akcji na akcje zaczęła zarysowywać się przewaga Włoszek. Jeszcze pierwsza z piłek meczowych przy podaniu Linette została obroniona, jednakże chwilę później trzeci ''meczbol'' okazał się tym ostatnim.

W 2021 roku Polka zagrała na etapie półfinału gry deblowej.

Wcześniej z gry podwójnej odpadły Katarzyna Kawa (2. runda) oraz Katarzyna Piter (1. runda).