MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

ME 2024. Mbappe nie zagra z Polską? "Jakieś pomysły na maskę?"

Zbigniew Czyż
PAP/EPA/FRIEDEMANN VOGEL
"Jakieś pomysły na maskę?" - zapytał na platformie X Kylian Mbappe, który w poniedziałek w wygranym przez Francję 1:0 meczu z Austrią złamał nos. Obie drużyny są grupowymi rywalami polskich piłkarzy w mistrzostwach Europy w Niemczech.

Kontuzję Mbappe potwierdziła Francuska Federacja Piłkarska. W następnych meczach zawodnik będzie musiał grać z maską ochronną.

Kapitan reprezentacji "Trójkolorowych" doznał kontuzji w 86. minucie, walcząc o piłkę w powietrzu z obrońcą Kevinem Danso. Godzinę po meczu w Duesseldorfie prezes francuskiej federacji Philippe Diallo zapewnił dziennikarzy, że "operacja nie będzie potrzebna".

Mbappe miał swój udział w zdobyciu jedynego gola w meczu z Austrią. W 39. minucie po jego zagraniu w kierunku Antoine'a Griezmanna Maximilian Woeber skierował piłkę głową do własnej bramki. Na początku drugiej połowy Mbappe mógł podwyższyć na 2:0, ale nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem Patrickiem Pentzem.

Następny mecz Francuzi rozegrają w piątek z Holandią, która rozpoczęła turniej od wygranej z Polską 2:1. Tego samego dnia Polacy zmierzą się z Austriakami w Berlinie. Dla obu drużyn będzie to mecz o wszystko, ponieważ druga porażka postawi pokonanych w bardzo trudnej sytuacji.

Mecz Polska - Francja odbędzie się 25 czerwca w Dortmundzie.

Bezpośredni awans do fazy pucharowej uzyskają po dwie czołowe drużyny z sześciu grup oraz cztery najlepsze z tych sklasyfikowanych na trzeciej pozycji.