MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Medalowy dorobek coraz bardziej okazały. Kolejne krążki Biało-Czerwonych w Szeged!

Łukasz Konstanty
Kolejne cztery medale zdobyli w Szeged polscy kajakarze. W sesji popołudniowej Biało-Czerwoni wywalczyli trzy srebrne krążki, a także jeden brązowy, a łącznie podczas trwających mistrzostw Europy stawali na podium już dziesięciokrotnie. Zakończenie zawodów zaplanowano na niedzielę.

Popołudniowe medalowe żniwo rozpoczęło się od sukcesu Katarzyny Kołodziejczyk i Sandry Ostrowskiej, które po wyrównanym finiszu wywalczyły brązowy krążek w konkurencji K2 200 m. Biało-Czerwone na mecie okazały się lepsze o 0,033 s od sklasyfikowanej ostatecznie na czwartym miejscu dwójki pływającej pod neutralną flagą, a więc Swietłany Czernigowskiej i Anastazji Dołgowej.

Trzy srebrne medale Biało-Czerwonych

Wspomniana dwójka zapoczątkowała serię wyścigów z udziałem naszych kajakarzy, które kończyły się miejscami na podium. W konkurencji K1 200 m srebrny krążek wywalczył Jakub Stepun, który o zaledwie 0,028 s przegrał z Ukraińcem Ołeksandrem Zajcewem, z kolei od trzeciego Gruzina Badriego Kawelaszwiliego okazał się lepszy jedynie o 0,006 s!

Srebrny krążek, już drugi w sobotę, wywalczyły także Sylwia Szczerbińska i Dorota Borowska. Rano Polki zajęły drugie miejsce w konkurencji C2 500 m, po południu na tej samej pozycji finiszowały na dystansie o 300 metrów krótszym. Zwyciężyły Hiszpanki Antia Jacome i Maria Corbera, które powetowały sobie poranne niepowodzenie (nieźle rozpoczęły zmagania na 500 metrów, potem jednak osłabły i zajęły czwartą pozycję).

Drugą lokatę w finale zajęli także Aleksander Kitewski i Oleksii Koliadych w konkurencji C2 200 m. Szybciej od Polaków popłynęli jedynie Aleksiej Korowaszkow i Iwan Sztyl, a więc kajakarze pływający pod neutralną flagą. Słabiej nasi zawodnicy wypadli jedynie w konkurencji K4 1000 m - Biało-Czerwoni startujący w składzie Wojciech Pilarz, Wiktor Leszczyński, Piotr Morawski i Przemysław Rojek zajęli w finale szóstą pozycję.

Niedziela ostatnim dniem mistrzostw Europy

Po trzech dniach kajakarskich mistrzostw Europy Polacy mają na koncie 2 złote medale, 7 srebrnych i jeden brązowy. Kolejna szansa na powiększenie dorobku pojawi się w niedzielę, kiedy to odbędą się ostatnie zaplanowane w Szeged finały.

Plan startów Polaków na niedzielę:

• 10.41: K1 1000 m - finał B (Rafał Rosolski)
  • 11.19: K2 500 m - finał (Justyna Iskrzycka, Katarzyna Kołodziejczyk)
  • 11.35: C2 500 m - finał (Wiktor Głazunow, Arsen Śliwiński)
  • 12.17: C1 200 m - finał (Dorota Borowska)
  • 12.26: K4 500 m - finał (Jakub Stepun, Przemysław Korsak, Piotr Morawski, Stanisław Witczak)
  • 14.38: C1 5000 - finał (Adrian Kłos)
  • 15.45: K1 5000 - finał (Rafał Rosolski)
  • 16.25: C1 5000 - finał (Magda Stanny)