MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Kajakarstwo. Kolejne medale Biało-Czerwonych w mistrzostwach Europy w Szeged. Złoto kanadyjkarki Doroty Borowskiej

Mateusz Pietras
Kanadyjkarka Dorota Borkowska złotą medalistką mistrzostw Europy w Szeged
Kanadyjkarka Dorota Borkowska złotą medalistką mistrzostw Europy w Szeged PAP/EPA/GRZEGORZ MICHALOWSKI
Kajakarki Justyna Iskrzycka i Katarzyna Kołodziejczyk zdobyły w węgierskim Szegedzie srebrny medal mistrzostw Europy w konkurencji dwójek na 500 m. Kolejny medal w ostatnim dniu zmagań wywalczyli kanadyjkarze Wiktor Głazunow i Arsen Śliwińsk, którzy w konkurencji C2 500 m stanęli na drugim stopniu podium. Następnie w konkurencji C1 200 m złoto zdobyła Kanadyjkarka Dorota Borowska. Kolejne srebro przyszło w udziale Jakuba Stepuna, Przemysław Korsaka, Piotr Morawskiego i Stanisława Witczak.

więcej informacji wkrótce

Iskrzycka i Kołodziejczyk mają patent na medale

Startujące na piątym torze Justyna Iskrzycka i Katarzyna Kołodziejczyk wywalczyły srebrny medal w konkurencji K2 500 m. Polki pokonały dystans w czasie 1.45,911. Do triumfatorek finału Dunek Emmy Jorgensen i Fredrerikki Matthiesen straciły 0,107 s. Na trzeciej lokacie przypłynęły Węgierki Alida Gazso i i Tamara Csipes (strata 0,770 do liderek).

To czwarty medal Kołodziejczyk w tych zawodach, a trzeci Iskrzyckiej. Polska reprezentacja dotychczas zdobyła w mistrzostwach 11 krążków.

Wielki sukces kanadyjkarzy

Chwilę później krążek identycznego koloru wywalczyli Kanadyjkarze Wiktor Głazunow i Arsen Śliwiński. W olimpijskiej konkurencji C2 500 m Polacy przegrali ze startującą pod neutralną flagą osadą Rosji o 0,17 sekundy. Trzecie miejsce zajęli Węgrzy. Polacy dystans przepłynęli w czasie 1.42,404. Z kolei kajakarze z Italii stracili 0,356 do liderów.

Złoto i srebro Biało-Czerwonych

Dorota Borowska okazała się najszybsza w konkurencji C1 200 m. Olimpijka pokonała dystans w czasie 46,322. Druga Hiszpanka Antia Jacome straciła 0,940. Natomiast trzecia Rosjanka Julia Truszkina przegrała z Polką o 1,390.

Borowska po raz trzeci stanęła na podium w mistrzostwach. Wcześniej zdobyła dwa srebrne medale w dwójce z Sylwią Szczerbińską na 200 i 500 m.

Kolejny srebrny medal tego dnia wywalczyli panowie w konkurencji K4 500 m. Jakub Stepun, Przemysław Korsak, Piotr Morawski i Stanisław Witczak musieli uznać wyższość Rosjanom występującym pod neutralną flagą.