MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Udany początek soboty w wykonaniu kajakarek. Dwa medale Biało-Czerwonych!

Łukasz Konstanty
Sylwia Szczerbińska (z lewej) i Dorota Borowska (z prawej) kilka dni temu rywalizowały o medale MP, teraz wspólnie sięgnęły po srebro mistrzostw Europy. PAP/Tytus Żmijewski
Znakomicie rozpoczął się dla Biało-Czerwonych trzeci dzień odbywających się w węgierskim Szeged kajakarskich mistrzostw Europy. W porannej części zmagań srebrne medale wywalczyły Dorota Borowska i Sylwia Szczerbińska w konkurencji C2 500, a także kobieca czwórka w konkurencji K4 500 m.

Zacięta walka o złoty medal

Pasjonującą walkę o medal w sobotnie południe stoczyły Borowska i Szczerbińska w konkurencji C2 500 m. Choć świetny start zanotowały Hiszpanki Antia Jacome i Maria Corbera, szybko zostały jednak dogonione przez Węgierki oraz Polki, które na czele stawki minęły półmetek dystansu.

Biało-Czerwone robiły co mogły, by dogonić prowadzące Agnes Kiss i Biankę Nagy i niewiele zabrakło, by udało im się wyprzedzić rywalki, ostatecznie jednak linię mety przekroczyły na drugiej pozycji, ze stratą 0,084 sekundy. Tym samym nasza dwójka zdobyła srebrny krążek. Trzecie miejsce zajęły z kolei pływające pod neutralną flagą Anhelina Bardanauskaja i Wołha Klimawa.

Srebrny krążek kobiecej czwórki

Polki i Węgierki zdominowały także finałowy wyścig w konkurencji K4 500 metrów. Gospodynie imprezy wypracowały na dystansie sporą przewagę i niezagrożone wpłynęły na pierwszej pozycji na linię mety, wyprzedzając naszą czwórkę o 1,220 s.

Biało-Czerwone, startujące w składzie Justyna Iskrzycka, Sandra Ostrowska, Julia Olszewska i Katarzyna Kołodziejczyk, z równie bezpieczną przewagę wyprzedziły finiszujące na trzeciej pozycji Norweżki, które do zwyciężczyń straciły niemal dwie sekundy.

W sobotni poranek kibicom zaprezentowała się także męska dwójka startująca w konkurencji K2 500 metrów. Wojciech Pilarz i Wiktor Leszczyński okazali się najlepsi w finale B i łącznie zostali sklasyfikowani na dziesiątej pozycji.

Kolejne medalowe szanse Polaków

Nasi kajakarze i kajakarki w Szeged zdobyli dotychczas sześć medali - dwa złote i cztery srebrne. Kolejna okazja na podreperowanie dorobku nadarzy się już dziś po południu - od godziny 16.00 odbywać się będą bowiem kolejne finały.

Plan popołudniowych startów Polaków:

• 16.03: K4 500 m - finał (Pilarz, Leszczyński, Piotr Morawski, Przemysław Rojek)
  • 16.49: K2 200 m - finał (Kołodziejczyk, Ostrowska)