KM
Piotrhukalo
Gdańscy hokeiści słabo spisali się w pierwszym meczu pod nowym szyldem, bez historycznego członu "Stoczniowiec" w nazwie. MH Automatyka przegrała u siebie z GKS-em Tychy aż 2:7

Przypomnijmy, że w ostatnich dniach klub zrezygnował z historycznego członu "Stoczniowiec" i nazywa się teraz MH Automatyka Gdańsk. Decyzja ta wywołała spore emocje wśród kibiców i zastanawiano się na to, jak zareagują oni na zmianę nazwy podczas pierwszego meczu pod nowym szyldem.

Reakcja kibiców była jasna - nie zgadzają się z wyrzuceniem "Stoczniowca" z nazwy. Przez dwie tercje fani organizowali "milczący protest", nie prowadząc zorganizowanego dopingu. Na trybunach nie było także klubowych flag. Doping wrócił na ostatnią tercję. Kibice krzyczeli wówczas m.in. "My chcemy gola, Stoczniowiec, my chcemy gola!" oraz "W Gdańsku bez zmiany, Stoczniowca wciąż w sercu mamy"...

Jeśli chodzi o aspekt czysto sportowy, gdańszczanie byli wyraźnie gorsi od rywali. Już po pierwszej tercji przegrywali 1:3. Goście następnie dołożyli dwa trafienia w drugiej i trzeciej części gry. MH Automatyka odpowiedziała jednym trafieniem w ostatniej odsłonie.

MH Automatyka Gdańsk - GKS Tychy 2:7 (1:3, 0:2, 1:2)

Bramki: Nasca as. Wachowski (16:04'), Gościński as. Josepher - Skutchan (41:28') - Bryk as. Vozdecky - Kristek (2:36'), Witecki as. Bagiński - Pociecha (9:46'), Jeziorski as. Vitek (18:09'), Komorski as. Vitek (24:37'), Vitek as. Kogut (27:21'), Górny as. Bryk (46:13'), Pociecha as. Vitek - Komorski (50:55')

MH Automatyka: Kieler, Szczerba - Josepher, Kantor, Wachowski, Nowak, Wsół - Skutchan, Steber, Gościński, Nasca, Kastel-Dahl, Marzec - Szczerbakow, Rompkowski, Strużyk - Wrycza, Różycki, Pesta

GKS: Kossowski, Zighroy - Kubos, Ciurla, Jeziorski, Komorski, Vitek - Gazda, Kotlorz, Bepierszcz, Galant, Kogut - Górny, Bryk, Vozdecky, Kristek, Kolusz - Pociecha, Horzelski, Witecki, Rzeszutko, Bagiński

Materiał oryginalny: MH Automatyka Gdańsk przegrała z GKS-em Tychy. Protest kibiców po wyrzuceniu z nazwy "Stoczniowca" - Dziennik Bałtycki