Sławomir Stachura
W meczu PGNiG Superligi piłkarek ręcznych, Korona Handball Kielce wygrała z Arką Gdynia.

Korona Handball Kielce - Arka Gdynia 29:27 po karnych (27:27, 16:12)

Korona Handball: Orowicz (1-22, 39-60 min i na pięć karnych, 13 obron), Hibner (22-39 min, 3 obrony) - Gliwińska 7, Kędzior 2 - D. Więckowska 6, M. Więckowska 3 - Syncerz 2 - Homonicka 1, Charzyńska - Zimnicka 1 - Skowrońska 1, Mochocka 4 (2), Piwowarczyk.

Arka: B. Kowalczyk (1-60 min i na dwa karne, 18 obron), Chodakowska (na jednego karnego, 0 obron) - Wtulich 4, Wąsik 3, Harić, Czarnik, Dorsz 2, Gutkowska 7 (2), N. Kowalczyk, Kołodziejska 4, Borysławska 4, Błaszkowska 3.

Karne. Korona Handball: 2/5 (Kowalczyk obroniła rzuty Syncerz, Mochockiej i Skowrońskiej). Arka:2/3 (Hibner obroniła rzut Kołodziejskiej).

Kary. Korona Handball: 8 minut (Syncerz, Homonicka, Gliwińska, D. Więckowska po 2). Arka: 6 minut (Borysławska, Wąsik, Dorsz po 2).

Sędziowali: Miłosz Lubecki, Mateusz Pieczonka (Rzeszów).

Widzów: 600.

Przebieg 8:0 ('11), 8:2, 9:2, 9:5, 10:5, 10:8 ('21), 11:8, 11:9, 12:9, 12:11 ('26), 14:11, 14:12, 16:12 - 17:12, 17:13, 18:13, 18:15, 19:15, 19:16, 21:16 ('38), 21:19, 22:19 ('42), 22:25 ('50), 24:25, 24;26, 25:26, 25:27 ('57), 27:27.

Orowicz broni rzut N. Kowalczyk - 2:0, koniec meczu

ZOBACZ Ola Orowicz Show! Bramkarka Korony Handball obroniła wszystkie karne [VIDEO]

Do Kielc przyjechały mistrzynie Polski z 2017 roku, choć z tamtego składu, prowadzonego wtedy przez obecnego trenera Korony Handball, Pawła Tetelewskiego, mało kto został. Arka (dawniej Vistal) to teraz młody zespół z dwiema doświadczonymi zawodniczkami, byłymi reprezentantkami Polski, 40-letnią bramkarką Beatą Kowalczyk i 33-letnią Katarzyną Kołodziejską (znaną pod panieńskim nazwiskiem Koniuszaniec), która z naszą kadrą w 2013 roku zajęła czwarte miejsce na mistrzostwach świata.

Gdynianki, które do tej pory wygrały jeden mecz, a pozostałe przegrały bardzo wysoko, zaczęły fatalnie - ich pierwsze osiem rzutów było nieskutecznych - cztery niecelne, dwa trafione w słupek, jeden obroniony i jeden zablokowany. Nic dziwnego, ze bardzo dobrze grające w pierwszej fazie meczu kielczanki w 11 minucie wygrywały 8:0 (!). Wydawało się, że będzie lekko, łatwo i przyjemnie.

Wysokie prowadzenie wyraźnie rozproszyło nasze zawodniczki, które zaczęły popełniać błędy, z każdą minutą częstsze i prostsze. W dodatku bardzo dobrze zaczęła bronić Kowalczyk. Arka powoli odrabiała straty, a jej zawodniczki grały z coraz większym entuzjazmem. U kielczanek początkowa euforia zaczęła się zamieniać w zdenerwowanie.

W 26 minucie Korona Handball prowadziła tylko 12:11. Na szczęście bramki Dominiki Więckowskiej nieco podreperowały wynik przed przerwą.

Po niej przez długą chwilę wydawało się, że zespół gospodarzy kontroluje mecz. W 38 minucie Korona Handball prowadziła 21:16. Jednak kolejne 12 minut drużyna z Kielc przegrała 1:9, robiąc momentami fatalne błędy. W 50 minucie było 22:25. W tym momencie kielczanki zmarnowały kontrę, przy wyniku 24:25 kolejną, a za chwilę karnego. Na szczęście w ostatnich minutach bardzo dobrze broniła Aleksandra Orowicz, przy dużej pomocy zmobilizowanych koleżanek z defensywy. Do remisu i rzutów karnych doprowadziła Magda Więckowska, zdobywając gola 2 sekundy przed upływem czasu gry.

POLUB NAS NA FACEBOOKU. NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIM SPORCIE NA:

Oto nowe PGE VIVE Kielce. Zobacz zmiany i skład na sezon 2018/2019 [ZDJĘCIA]

ZOBACZ PIĘKNE PIŁKARKI RĘCZNE W MUNDURACH I UZBROJONE PO ZĘBY

LEWANDOWSKI I BONIEK DZIĘKUJĄ BIELECKIEMU I SZMALOWI

ZOBACZ OSTATNIĄ W KARIERZE BRAMKĘ KAROLA BIELECKIEGO

NIEPOKONANI. PGE VIVE POŻEGNAŁO SWOJE LEGENDY

Materiał oryginalny: Piłkarki ręczne Korony Handball Kielce prowadziły 8:0 i ...wygrały dopiero po karnych. "Oro" obroniła wszystkie! - Echo Dnia Świętokrzyskie