Piłkarze ręczni VIVE Kielce grają o złoty medal na Mistrzostwach Polski Juniorów w Hali Legionów. W półfinale pokonali MTS Kwidzyn

Dorota Kułaga
Piłkarze ręczni VIVE Kielce grają o złoty medal w finale Mistrzostw Polski Juniorów w Hali Legionów. W półfinale pokonali z MTS Kwidzyn KS Vive Kielce Junior Facebook
W Hali Legionów w Kielcach od piątku odbywa się turniej finałowy Mistrzostw Polski Juniorów w piłce ręcznej. Rywalizują cztery drużyny - VIVE Kielce, SPR Górnik Zabrze, Port Service Wybrzeże I Gdańsk i MTS Kwidzyn. W piątek Vive wygrało z MTS Kwidzyn 30:27 (16:14) i w sobotę o godzinie 12 zacznie mecz o złoty medal z Port Service Wybrzeże Gdańsk.

Juniorzy VIVE Kielce grają w finale mistrzostw Polski

W 2023 roku juniorzy Vive byli brązowymi medalistami Mistrzostw Polski. Kielczanie w meczu o 3. miejsce pokonali Port Service Wybrzeże Gdańsk. Z tamtej drużyny w kadrze Aleksandra Litowskiego zostało kilku zawodników. Razem z pozostałymi kolegami z zespołu w tym roku będą walczyć o złoto.

Zobacz zdjęcia z meczu VIVE z MTS

W piątek, w pierwszym meczu Final4 juniorów, kielecka drużyna po emocjonującym spotkaniu wygrała z MTS Kwidzyn 30:27 (16:14). Najskuteczniejszym zawodnikiem gospodarzy był Kacper Olczyk, który rzucił 8 branek. W sobotę o 12 VIVE zacznie finałowy mecz z Port Service Wybrzeże I Gdańsk. O godzinie 10 rozpoczął się pojedynek o brąz, w którym MTS Kwidzyn gra z SPR Górnik Zabrze.