Polonia Bytom - Stomil Olsztyn: Udany ligowy debiut trenera Tomczyka ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Kibice bytomian dopingowali piłkarzy Polonii w meczu ze Stomilem Olsztyn  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Kibice bytomian dopingowali piłkarzy Polonii w meczu ze Stomilem Olsztyn Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Fot Arkadiusz Gola
W rozegranym 2 październiku meczu 11. kolejki II ligi piłkarze Polonii Bytom pokonali Stomil Olsztyn 4:3. Ligowy debiut nowego trenera bytomian Łukasza Tomczyka okazał się udany, a kibice zobaczyli w tym spotkaniu aż siedem goli. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu Polonia Bytom - Stomil Olsztyn.

Polonia Bytom - Stomil Olsztyn: Udany ligowy debiut trenera Tomczyka

Poniedziałkowy mecz w Bytomiu kończył 11. kolejkę II ligi. Piłkarze Polonii po raz trzeci zagrali w tych rozgrywkach u siebie i wciąż pozostają na swoim nowym obiekcie niepokonani. Spotkanie ze Stomilem było bardzo emocjonujące i padło w nim aż siedem goli.

Bytomian po raz pierwszy w meczu ligowym prowadził trener Łukasz Tomczyk. 34-letni szkoleniowiec na ławce Polonii zadebiutował w spotkaniu Pucharu Polski z rezerwami Pogoni i po zwycięstwie w Szczecinie mógł zapisać na swoim koncie kolejny sukces.

Polonia wpierana gorącym dopingiem ponad tysiąca swoich kibiców od początku ruszyła do ataku. Jej przewagę udokumentował golem Tomasz Gajda po przechwycie piłki przed polem karnym Stomilu.

Olsztynianie dość niespodziewanie wyrównali tuż przed przerwą, gdy po akcji Michała Karlikowskiego bramkarza bytomian strzałem z ostrego kąta zaskoczył Filip Laskowski.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU POLONIA BYTOM - STOMIL OLSZTYN

Odpowiedź gospodarzy była błyskawiczna, Już 42 sekundy po rozpoczęciu II połowy ich kontrę bramkę zakończył Dawid Wolny. Wracający do gry po pauzie za czerwoną kartkę napastnik przebiegł z piłką przez całą połowę Stomilu, a przy zdobyciu gola pomógł mu Karlikowski, który dotknął kopniętą przez niego piłkę.

Olsztynianie szybko wyrównali. Po centrze Filipa Wójcika z bliska piłkę do siatki posłał zamykający akcję Karlikowski. Polonia cały czas miała przewagę. Po strzale głową Patryka Stefańskiego piłka trafiła w słupek. Goście oddali mniej strzałów, ale byli bardziej skuteczni. W 77 minucie kontrę Stomilu uderzeniem w okienko zakończył Karlikowski.

Polonia walczyła jednak do końca, a szalę zwycięstwa na jej korzyść przechylili rezerwowi po uderzeniach głową. Najpierw z bliska piłkę do siatki skierował Krzysztof Ropski, a chwilę później jego wyczyn powtórzył Konrad Andrzejczak. Goście kończyli mecz w dziesiątkę, bo w 83 minucie z boiska usunięty został Igor Kośmicki.

Polonia Bytom - Stomil Olsztyn 4:3 (1:1)

Bramki 1:0 Tomasz Gajda (23), 1:1 Filip Laskowski (45), 2:1 Dawid Wolny (46), 2:2 Michał Karlikowski (49), 2:3 Michał Karlikowski (77), 3:3 Krzysztof Ropski (82), 4:3 Konrad Andrzejczak (86)