Polska - Korea Płd. 2:1. Trzecie zwycięstwo Biało-Czerwonych w hokejowych MŚ ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Polki, ku radości naszych kibiców, pokonały w MŚ w Katowicach Koreę PołudniowąZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala-Astaszow Polska Press
Reprezentacja Polski pokonała Koreę Południową 2:1 w hokejowych mistrzostwach świata dywizji 1B kobiet w Katowicach. To trzecia wygrana Biało-Czerwonych w turnieju rozgrywanym na Jantorze. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu Polska - Korea Płd.

Polska - Korea Płd. 2:1. Trzecie zwycięstwo Biało-Czerwonych w hokejowych MŚ

Polki w meczu z Koreą Płd. odniosły trzecie zwycięstwo w MŚ Dywizji 1B w Katowicach i wciąż pozostają niepokonane w tym turnieju. Wygrana nad jedynym zespołem, który na Jantorze nie zdobył jeszcze nawet punktu, nie przyszła im jednak wcale łatwo.

Spotkanie rozpoczęło się zgodnie z planem, bo Biało-Czerwone już w 2 minucie objęły prowadzenie. Wiktoria Sikorska najpierw trafiła w słupek, ale później popisała się skuteczną dobitką posyłając krążek do siatki.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU POLSKA - KOREA PŁD.

Koreanki jeszcze w I tercji niespodziewanie jednak wyrównały, Był to dopiero drugi gol stracony przez nasz zespół w tym turnieju. Polki miały sporą przewagę na lodzie w liczbie oddanych strzałów, ale długo nie potrafiły jej udokumentować golem.

Dopiero pod koniec II tercji na prowadzenie wyprowadziła je Karolina Późniewska. Liderka polskiej ekipy po stracie krążka przez Koreanki w naszej tercji obronnej przeprowadziła szybką kontrę z Sylwią Łaskawską kończąc ją uderzeniem w okienko.

W przedostatniej minucie gry Koreanki wycofały bramkarkę. lecz z miast strzelić wyrównującego gola sprokurowały rzut karny. Najazdu nie wykorzystała jednak Późniewska i ustalony w II tercji wynik nie uległ już zmianie

We wtorek o godz. 20 Polki rozegrają swój czwarty mecz w katowickich MŚ. Ich rywalkami na Jantorze będą Włoszki, które w poniedziałek odniosły pierwsze zwycięstwo w turnieju wygrywając z Kazachstanem 1:0. Wstęp na spotkanie Biało-Czerwonych jest bezpłatny.

Polska - Korea Płd. 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)