Polska - Korea Płd.: Porażka Biało-Czerwonych na koniec nieudanego turnieju w Sosnowcu ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

Jacek Sroka
Jacek Sroka
W ostatnim meczu turnieju w Sosnowcu swoich fanów mieli zarówno Polacy jak i Koreańczycy  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
W ostatnim meczu turnieju w Sosnowcu swoich fanów mieli zarówno Polacy jak i Koreańczycy Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE tomasz kawka dziennik zachodni polska press
W rozegranym 11 lutego ostatnim meczu prekwalifikacji do Zimowych Igrzysk Olimpijskich Polska przegrała w Sosnowcu po dogrywce z Koreą Południową 2:3. Nasi hokeiści zajęli w imprezie na Stadionie Zimowym dopiero trzecie miejsce. Awns do finału olimpijskich kwalifikacji wywalczyła Ukraina. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu Polska - Korea Płd.

Polska - Korea Płd.: Porażka Biało-Czerwonych na koniec turnieju w Sosnowcu

Na zakończenie turnieju prekwalifikacyjnego do Zimowych Igrzysk Olimpijskich reprezentacja Polski w hokeju przegrałą w Sosnowcu z Koreą Południową. Biało-Czerwoni już wcześniej stracili szansę na powtórzenie wyczyny z 2021 roku i awans do finału olimpijskich kwalifikacji, bo w pierwszym niedzielnym spotkaniu Ukraina wygrała na Stadionie Zimowym z Estonią 5:3 (3:0, 1:2, 1:1) i zapewniła sobie pierwsze miejsce w tej imprezie.

Biało-Czerwoni sześć dni wcześniej łatwo rozbili Koreańczyków w spotkaniu sparingowym, ale niedzielny pojedynek był dla naszej drużyny dużo trudniejszy. Trener Robert Kalaber pozmieniał przed nim zestawienie większości ataków kadry, a w bramce postawił na broniącego w pierwszym meczu tego turnieju Davida Zabolotnego.

Koreańczycy wspierani w Sosnowcu przez liczną grupę pracujących w naszym kraju swoich kibiców byli zespołem lepszym od Polaków i stwarzali sobie groźniejsze sytuacje, zwłaszcza w trakcie dwukrotnej gry w przewadze.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU POLSKA - KOREA PŁD.

Goście objęli prowadzenie pod koniec II tercji, gdy po indywidualnej akcji strzałem z backhandu naszego bramkarza zaskoczył Jung Wook Hong. To jedyny hokeista w obecnej kadrze Korei urodzony w USA. Używający za oceanem imienia James Koreańczyk był kandydatem do ubiegłorocznego draftu NHL, ale ostatecznie nie został wybrany.

Polacy słabo zaczęli to spotkanie grając zdecydowanie za wolno, ale rozkręcali się w tercji na tercję. W trzeciej odsłonie po akcji Pawła Zygmunta do remisu doprowadził Dominik Paś. Napastnik JKH GKS Jastrzębie skierował krążek do pustej bramki.

Co prawda na chwilę humory zepsuł nam 19-letni Jung Wook Hong grający obecnie w najlepszej amerykańskiej lidze juniorskiej USH, który pewnie wykorzystał karnego., ale szybko od remisu doprowadził Jakub Wanacki. Obrońca GKS Katowice dobił do siatki odbity od bandy strzał kapitana kadry Krystiana Dziubińskiego.

W ostatniej minucie trener Kalaber wziął czas i wycofał bramkarza, ale nie udało nam się wygrać w regulaminowym czasie gry i nawet w razie wyrzucenia z finału kwalifikacji olimpijskich Białorusi nie uda nam się w nich zagrać.

W rozgrywanej w trzyosobowych składach dogrywce góra okazali się Koreańczycy i to oni zajęli w turnieju w Sosnowcy drugie miejsce. Decydująca o ich zwycięstwie bramkę strzelił w 64 minucie Hyeong Cheol Song.

Polska - Korea Płd. 2:3 po dogrywce (0:0, 0:1, 2:1, dogr. 0:1)

Bramki 0:1 Jung Wook Hong - Chong-Min Lee (36), 1:1 Dominik Paś - Paweł Zygmunt (48), 1:2 Jung Wook Hong (50-karny), 2:s Jakub Wanacki - Krystian Dziubiński (51), 2:3 Hyeong Cheol Song - Sang Wook Kim, Sang Hoon Shin (64)