Radosław Olchowski
Radomiak Radom grał u siebie ze Stalą Mielec.
Radomiak Radom grał u siebie ze Stalą Mielec. Maciej Kwiatkowski
Na zakończenie 23. kolejki PKO BP Ekstraklasy piłkarze Radomiaka Radom podejmowali Stal Mielec. Po golach Luki Vuskovicia i Leonardo Rochy dla Radomiaka oraz trafieniu Mateusza Matrasa dla Stali Zieloni wygrali 2:1 na stadionie Radomskiego Centrum Sportu. Oto zapis relacji relacji live z tego wydarzenia.

Radomiak Radom - Stal Mielec w PKO BP Ekstraklasie. Koniec, wygrana radomian

Radomiak Radom - Stal Mielec 2:1 (1:0).
Bramki:
Vusković 17., Rocha 66. - Matras 63.

Radomiak: Majchrowicz - Grzesik, Raphael Rossi, Vusković, Abramowicz, Luizao, Semedo (69. Jardel), Donis, Wolski (69. Wagner), Machado (80. Okoniewski), Rocha.

Stal: Kochalski - Esselink, Matras, Ehmann, Getinger, Guillaumier, Wlazło, Jaunzemes (46. Serstenstein), Strzałek (46. Hinikio), Domański (88. Stępień), Meriluoto (75. Wolsztyński).

Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork).
Żółte kartki: Grzesik, Jordao - Guillaumier, Ehmann

Hymn Radomiaka odśpiewany przez kibiców przed pierwszym gwizdkiem meczu ze Stalą Mielec

1. minuta: Radomiak ruszył z impetem. Widać, że Zieloni pragną zwycięstwa ze Stalą.
4. minuta: Miejscowi wywalczyli pierwszy rzut rożny w tym spotkaniu. Z natrożnika dośrodkowywał Christos Donis, a po zgraniu piłki strzelał Luka Vusković. Młody gracz Radomiaka został jednak zablokowany.
8. minuta: Tym razem próbę strzału zza pola karnego podjął Luizao. Tak, jak w przypadku Vuskovicia, piłka zatrzymała się na obrońcach Stali.
14. minuta: Na bramkę mielczan uderzał Luis Machado. Mateusz Kochalski nie dał się zaskoczyć.
17. minuta: GOL DLA RADOMIAKA: Pressing stosowany przez miejscowych przyniósł skutek. Gracze Radomiaka wywalczyli futbolówkę na wysokości pola karnego przyjezdnych. Z autu dogrywał Dawid Abramowicz, a Luka Vusković wpakował głową gałę do siatki Stali!
25. minuta: Kolejny korner dla Radomiak. Donis wrzucał strzelał Leonardo Rocha. Napastnik gospodarzy był bliski szczęścia, ale uderzył tylko w słupek! Chwilę potem próbował Jan Grzesik. Nieskutecznie.
36. minuta: KARNY DLA RADOMIAKA: GOL? Nie, sytuację zmarnował Leonardo Rocha. Kochalski wyczuł intencje strzelca i nie dał się zaskoczyć! Zanim arbiter z Kluczborka podyktował jedenastkę trwała analiza VAR. Po niej sędzia wskazał na wapno.
45. minuta: Sędzia Jarosław Przybył doliczył cztery minuty.
45+3 minuta. Jeszcze przed przerwą na bramkę Stali strzelali Donis i Vusković. Golkiper mielczan wybronił próby radomskich graczy.
46. minuta: Tym razem od połowy zaczynają Stalowcy, którzy jak na razie grają tak, jakby nie dojechali do Radomia na mecz. A Radomiak powinien prowadzić co najmniej trzema bramkami. Gol, słupek, poprzeczka i 17 strzałów. Jednak jest tylko 1:0...
52. minuta. Rezerwowy Koki Hinikio próbował zaskoczyć Filipa Majchrowicza. Bramkarz Zielonych odbił celne uderzenie Japończyka.
63. minuta: GOL DLA STALI: Po rzucie rożnym strzelał Łukasz Gerstenstein. Piłka odbiła się od nogi Mateusza Matrasa i zmyliła Majchrowicza.
66. minuta: GOL DLA Radomiaka: Machado dośrodkowywał, a Rocha "ukłonił" się tak umiejętnie, że futbolówka zatrzepotała w siatce! Ale się dzieje na Struga!
78. minuta: Radomiak, który nastawił się na kontry wyprowadził szybką akcję. Bliski szczęścia był Machado, jednak pomocnik miejscowych został powstrzymany w ostatniej chwili przed oddaniem strzału. A był w dogodnej sytuacji.
86. minuta: Stal rzuca w ataku wszystko co ma. Świetną okazję dla przyjezdnych zastopował Luizao, który powstrzymał Hinikio.
90+4. minuta: Ostatni gwizdek arbitra z Kluczborka. Radomiak wygrywa ważny mecz!

Skrót meczu Radomiak vs Stal Mielec

Inne wyniki 23. kolejki:
Cracovia Kraków - Warta Poznań 0:1, Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok 2:1, Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 1:1, ŁKS Łódź - Puszcza Niepołomice 3:2, Raków Częstochowa - Lecha Poznań 4:0, Śląsk Wrocław - Widzew Łódź 2:1, Zagłębie Lubin - Korona Kielce 1:0, Ruch Chorzów - Piast Gliwice 3:0.

18. ŁKS 23 13 19-47

A Tak zapowiadaliśmy mecz Radomiaka ze Stalą.

Aktualnie Zieloni plasują się na 14. miejscu w tabeli elity. Radomiak ma w swoim dorobku 25 punktów. Natomiast zespół z Mielca, prowadzony przez trenera Kamila Kieresia, zajmuje 8. lokatę, mając na swoim koncie 32 oczka.

Radomiak po wysokich porażkach w Krakowie i u siebie z Pogonią ostatnio zanotował bezbramkowy remis w wyjazdowym pojedynku z Wartą Poznań.

- Nasza drużyna czuła po tym spotkaniu niedosyt, bo była zdecydowanie lepsza od ekipy z Poznania. Podopieczni trenera Macieja Kędziorka chcą za wszelką cenę się przełamać i zainkasować komplet punktów w starciu ze Stalą – czytamy w komunikacie radomskiego klubu.

Zobacz, jak piłkarze Radomiaka Radom ćwiczyli przed meczem ze Stalą Mielec.

Warto dodać, że do gry w zespole Radomiaka powraca Leonardo Rocha, który odcierpiał karę za czerwoną kartkę. Ciągle natomiast pauzują za upomnienia Gabriel Kobylak oraz Michał Kaput. Z kolei w Stali zabraknie najlepszego strzelca drużyny, autora 11 trafień, Białorusina Illya Szkurina, jak i podstawowego defensora, Maksymiliana Pingota.