MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Roland Garros dla kolejnej Polki? Katarzyna Kawa coraz bliżej gry w Paryżu

Filip Bares
Filip Bares
SYLWIA DABROWA
Katarzyna Kawa (180.) pokonała we wtorek Gabrielę Knutson (189.) 6:2, 6:4 i jest o krok bliżej do występu na tegorocznym French Open. Dzięki zwycięstwu Polka awansowała do drugiej rundy kwalifikacji Rolanda Garrosa.

Ostatnie tygodnie nie należały do najlepszych dla Katarzyny Kawy. Obecnie czwarta rakieta w Polsce wśród Pań miała gorszą passę.

Kawa rozpoczęła sezon ziemny w tureckiej Antalyi, gdzie przebrnęła przez kwalifikacje i nawet wygrała mecz pierwszej rundy challengera. Niestety od tego czasu, tj. 27 marca Polka nie potrafi wygrać więcej niż dwóch spotkań z rzędu.

We wtorek przebieg meczu kontrolowała Kawa, mimo że jej rywalka była sklasyfikowana tylko o 9. miejsc niżej. Polka przełamała Knutson już w pierwszym gemie, ale po chwili Czeszka odwdzięczyła się jej pięknym za nadobne i było 1:1. Kawie udało się jednak wygrać serwis rywalki w piątym i siódmym gemie i wygrała seta 6:2. Do tego potrzebowała zaledwie 26 minut.

W kolejnej partii Kawa szybko objęła prowadzenie 3:0 dzięki dwóm breakom. Knutson udało się raz przełamać Polkę, ale to by było na tyle. Kawa wygrała drugą partię 6:4 w 45 minut.

Kawa zdobyła aż 77 procent po swoim pierwszym serwisie, miała jednego asa serwisowego i dwa podwójne błędy. Polak miała łącznie tylko 9 "winnerów" i 15 niewymuszonych błędów, podczas gdy Czeszka odpowiednio 14 i 35.

Z kolei przy siatce Kawa wygrała 5 z 8 punktów, a Knuston 6 z 13.

Kluczem do sukcesu Kawy był okres ośmiu gemów, które wszystkie wygrała z rzędu. Knuston tylko raz udało się wygrać dwa z rzędu.

Łącznie Polka wygrała 7 ze swoich 9 gemów serwisowych.

W drugiej rundzie Kawa zmierzy się z rozstawioną z "20" Brazylijką Laurą Pigossi (119. WTA).