Skoki narciarskie. Dzisiaj w Lake Placid drugi KONKURS, WYNIKI Piotr Żyła tuż za podium w niedzielnym konkursie Pucharu Świata

Tomasz Kuczyński
Piotr Żyła
Piotr Żyła Arkadiusz Gola
W niedzielę 11 lutego 2024 roku w Lake Placid w USA odbył się drugi w ten weekend konkurs indywidualny Pucharu Świata w skokach narciarskich. Wygrał Stefan Kraft, a Piotr Żyła zajął 4. miejsce. Poniżej WYNIKI.

Kolejność niedzielnego konkursu: 1. Stefan Kraft, 2. Philipp Raimund i Lovro Kos, 4. Piotr Żyła. Miejsca pozostałych Polaków: 9. Aleksander Zniszczoł, 24. Kamil Stoch, 29. Dawid Kubacki, 50. Paweł Wąsek.

Skoki narciarskie NA ŻYWO 11.02.2024

Puchar Świata w Lake Placid NA ŻYWO: Konkurs LIVE

Aby śledzić wyniki na bieżąco, odświeżaj stronę (F5)

Zapis RELACJI LIVE

Stefan Kraft - 126 m. Austriak wygrał! Piotr Żyła na 4. miejscu.

Lovro Kos - 127,5 m. Słoweniec jest na 1. miejscu, razem z Philippem Raimundem!

Piotr Żyła - 123 metrów. Skakał z obniżonej belki startowej. Jest drugi!

Philipp Raimund - 135 metrów! Niemiec obejmuje prowadzenie.

Ryoyu Kobayashi nowym liderem.

Aleksander Zniszczoł - 123 metry. Jest drugi razem z Kristofferem Eriksenem Sundalem. Prowadzi Andreas Wellinger.

Kamil Stoch - 116,6 m. Teraz 3. miejsce.

Dawid Kubacki - 116,5 m. Machnął z rezygnacją rękami. Jest teraz 4.

Rozpoczęła się seria finałowa!

Kolejność po I serii: 1. Stefan Kraft, 2. Lovro Kos, 3. Piotr Żyła. Miejsca pozostałych Polaków: 9. Aleksander Zniszczoł, 22. Kamil Stoch, 26. Dawid Kubacki. Nie awansował Paweł Wąsek, który zajął ostatnią, 50. pozycję.

Stefan Kraft - 130,5 m. Austriak prowadzi. Piotr Żyła na 3. miejscu po I serii!

Lovro Kos - 130 m. Słoweniec wyprzedził Piotra Żyłę.

Aleksander Zniszczoł - 124,5 m. Jest drugi, za Żyłą.

Dawid Kubacki - 114,5 m. W tej chwili 9. miejsce i Kubacki też jest w serii finałowej. Prowadzi Piotr Żyła.

Piotr Żyła - 125 metrów. Prowadzi! Awans oczywiście w kieszeni.

Kamil Stoch - 117,5 m. Jest teraz 5. Ma awans do II serii.

Paweł Wąsek - tylko 86 metrów. Jest ostatni. Bez szans na awans do serii finałowej.

Zaczęli! Belka na szóstym stopniu, czyli najniżej w ten weekend w Lake Placid.

Zaraz zaczyna się konkurs. Przypominamy numery startowe Polaków: Paweł Wąsek (18), Kamil Stoch (28), Piotr Żyła (29), Dawid Kubacki (31) i Aleksander Zniszczoł (33).

Ta niedziela to szczególny dzień dla Simona Ammanna

To będą trzecie zawody w tegorocznym Pucharze Świata w Lake Placid. Pierwszy konkurs indywidualny wygrał Słoweniec Lovro Kos. Liderujący Austriak Stefan Kraft spad na 24. pozycję. Najlepszy z Polaków Aleksander Zniszczoł zajął 6. miejsce, wyrównując swoje najlepsze osiągnięcie w karierze. Zniszczoł w drugiej serii awansował o 16 miejsc. W serii finałowej byli też 17. Dawid Kubacki i 21. Piotr Żyła. Poza czołową trzydziestką znaleźli się 34. Paweł Wąsek i 41. Kamil Stoch.

Również w sobotę odbył się też konkurs duetów, w którym Polskę reprezentowali Dawid Kubacki i Aleksander Zniszczoł. Choć przez chwilę zajmowali nawet pozycję wiceliderów, skończyli rywalizację na 7. miejscu. Wygrała Austria.

Na niedzielę zaplanowano drugi konkurs indywidualny. Organizatorzy podjęli decyzję, że nie będzie przed nim kwalifikacji. W konkursie wystartuje w 50 zawodników z 12 krajów.

Numery startowe Polaków: Paweł Wąsek (18), Kamil Stoch (28), Piotr Żyła (29), Dawid Kubacki (31) i Aleksander Zniszczoł (33).