Skoki narciarskie. Dzisiaj w Lake Placid dwa KONKURSY, WYNIKI NA ŻYWO Aleksander Zniszczoł i Dawid Kubacki na 7. miejscu w konkursie duetów

Tomasz Kuczyński
Aleksander Zniszczoł
Aleksander Zniszczoł Arkadiusz Gola
W sobotę 10 lutego 2024 roku w amerykańskim Lake Placid odbyły się dwa konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich. Konkurs indywidualny wygrał Słoweniec Lovro Kos. Najlepszy z Polaków był Aleksander Zniszczoł, który zajął 6. miejsce. W konkursie duetów 1. miejsce zajęła Austria. Polacy skończyli na 7. pozycji, choć przez chwilę byli wiceliderami. Poniżej WYNIKI.

Skoki narciarskie NA ŻYWO 10.02.2024

Puchar Świata w Lake Placid NA ŻYWO: Konkurs duetów LIVE

Aby śledzić wyniki na bieżąco, odświeżaj stronę (F5)

Zawody duetów wygrała Austria. Drugie miejsce zajęły Niemcy, trzecie Norwegia. Polacy na 7. pozycji.

Po pierwszej grupie na prowadzeniu Norwegia. Polska na 7. miejscu.

Zaczęła się decydująca trzecia seria z udziałem 8 zespołów.

Po drugiej serii na prowadzeniu Austria. Polska na 6. miejscu. Do rundy finałowej nie weszły Finlandia, USA i Rumunia.

Po pierwszej grupie zawodników w drugiej serii nadal prowadzi Norwegia. Polska spadła na 7. miejsce.

Zaczęła się druga seria.

Po drugiej grupie zawodników (I serii) Polscy zajmują 2. miejsce! Liderami są Norwegowie.

Po pierwszej grupie prowadzi Norwegia, Polska jest 4.

Zaczął się konkurs duetów.

Konkurs duetów z udziałem 11 zespołów rozpocznie się o godz. 23. O godz. 22 miała odbyć się seria próbna, ale z niej zrezygnowano. Polskę reprezentują Aleksander Zniszczoł i Dawid Kubacki.

Konkurs indywidualny wygrał Lovro Kos. Stefan Kraft, który prowadził po pierwszej serii spadł na 24. miejsce. Miejsca Polaków: 6. Aleksander Zniszczoł, 17. Dawid Kubacki, 21. Piotr Żyła. Do serii finałowej nie weszli 34. Paweł Wąsek i 41. Kamil Stoch.

Zaczęła się seria finałowa.

W serii finałowej jest trzech polskich skoczków: Kubacki, Żyła i Zniszczoł.

Po pierwszej serii prowadzi Stefan Kraft. Miejsca Polaków: 19. Dawid Kubacki, 20. Piotr Żyła, 22. Aleksander Zniszczoł, 34. Paweł Wąsek, 41. Kamil Stoch.

Zaczął się konkurs indywidulany!

Za nami seria próbna. Najlepszy wynik uzyskał Stefan Kraft. Miejsca Polaków: 6. Aleksander Zniszczoł, 8. Piotr Żyła, 19. Dawid Kubacki, 24. Kamil Stoch, 33. Paweł Wąsek.

Zaczęła się seria próbna.

Tak zapowiadaliśmy sobotnie skoki w Lake Placid:

W Lake Placid dwukrotnie zorganizowano zimowe igrzyska olimpijskie - w 1932 i 1980 roku. Po długiej przerwie (od lat 80.) w 2023 roku wróciły tam zawody Pucharu Świata. Konkursy indywidualne wygrali wtedy Niemiec Andreas Wellinger i Norweg Halvor Egner Granerud. W konkursie duetów triumfowali Polacy - Żyła i Kubacki.

W 2024 roku zawody Pucharu Świata zaczęły się od piątkowych kwalifikacji, w których najlepszy był Słoweniec Lovro Kos. Miejsca Polaków: Aleksander Zniszczoł był 12., Dawid Kubacki 13., Kamil Stoch 14., Piotr Żyła 30., a Paweł Wąsek 42. Wzięło w nich udział 51 zawodników. Do konkursu nie awansował tylko Amerykanin Decker Dean.

W sobotnim konkursie weźmie udział 50 skoczków z 12 krajów. Numery startowe Polaków: Paweł Wąsek (19), Kamil Stoch (28), Piotr Żyła (29), Dawid Kubacki (30) i Aleksander Zniszczoł (32). Dla Kubackiego będzie to 300. start w zawodach Pucharu Świata.

Również w sobotę odbędzie się konkurs duetów z udziałem 11 zespołów. Na niedzielę 11 lutego zaplanowano drugi konkurs indywidualny. Niedzielne kwalifikacje zostały odwołane.

Pucharu Świata w Lake Placid 2024 (godziny czasu polskiego)