MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

OPRAC.:
Bartosz Głąb
Ruch Chorzów zwycięstwem pożegnał się z PKO Ekstraklasą. W ostatniej kolejce rozgrywek Niebiescy pokonali na Stadionie Śląskim ekipę Cracovii 2:0, a autorem obu trafień był Soma Novothny. W pierwszej połowie nastąpiło pożegnanie kończącego karierę Tomasza Foszmańczyka. Chorzowianie obok ŁKS-u Łódź i Warty Poznań spadli z ligi. Zobacz skrót meczu Ruch - Cracovia.

Najciekawsze akcje meczu Ruch Chorzów - Cracovia

Spotkanie nie miało większego znaczenia, ponieważ krakowianie już wcześniej zapewnili sobie utrzymanie.

Gospodarze chcieli się rozstać z ekstraklasą zdobyciem kompletu punktów, toteż od początku byli aktywniejsi w ofensywie. Niecelnie strzelali w pierwszej połowie Miłosz Kozak i Soma Novothny. W doliczonym czasie akcja tych graczy przyniosła gola. Pierwszy dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, drugi posłał piłkę do siatki głową.

Wydarzeniem dla chorzowskich kibiców był ostatni występ w niebieskich barwach kończącego karierę 38-letniego kapitana Tomasza Foszmańczyka. Zawodnik trafił do Ruchu w 1999 w wieku 13 lat. Cztery lata później zadebiutował w pierwszym zespole. Był piłkarzem chorzowian do lata 2006, wrócił do niego w 2019 i - jako kapitan - poprowadzi „Niebieskich” do trzech kolejnych awansów – z trzeciej ligi do ekstraklasy.

W sobotę rozegrał 182. spotkanie w barwach Ruchu. Jak sam poinformował, zostanie w klubie w innej roli. W sobotę grał – zgodnie z numerem na koszulce – 10 minut, później koledzy pożegnali go szpalerem, kiedy schodził z murawy.

Gole z meczu Ruch Chorzów - Cracovia

Po przerwie z większym zapałem ruszyli do przodu goście. Próbowali uderzeń z daleka. Chorzowianie nie pozostali dłużni, starali się kontrami zmienić wynik.Od 71. minuty krakowianie grali w osłabieniu, bo za faul bez piłki czerwoną kartkę obejrzał Andreas Skovgaard. Po chwili sędzia przerwał na krótko spotkanie z powodu zadymienia wywołanego racami odpalonymi przez sympatyków Ruchu.

Po wznowieniu gry chorzowianie mieli kilka świetnych okazji do podwyższenia prowadzenia. Bramkarza Cracovii pokonał dopiero w 90. minucie Novothny, wygrywając pojedynek sam na sam. Węgierski napastnik ustalił w ten sposób wynik spotkania.

- Nie żegnamy się z ekstraklasą, tylko mówimy jej – do zobaczenia za rok - pocieszał spiker miejscowych kibiców.

Ruch Chorzów - Cracovia 2:0 (1:0)

• Bramki: 45+4', 90' Soma Novothny.
  • Żółte kartki: S.Novothny, M.Feliks, - P.Sokołowski.
  • Czerwona kartka: 71' Andreas Skovgaard.
  • Sędzia: Damian Kos (Wejherowo).
  • Widzów: 18 394.

Ruch Chorzów: Dante Stipica - Patryk Stępiński, Szymon Szymański (38' Maciej Sadlok), Josema - Robert Dadok (77' Mateusz Bartolewski), Filip Starzyński, Tomasz Foszmańczyk (12' Bartłomiej Barański), Tomasz Wójtowicz - Filip Wilak (77' Michał Feliks), Soma Novothny, Miłosz Kozak (77' Łukasz Moneta).

Cracovia: Lukas Hrosso - Virgil Ghita, Kamil Glik, Andreas Skovgaard - Filip Rózga (65' Patryk Sokołowski), Karol Knap (65' Takuto Oshima), Jani Atanasov (65' Cornel Rapa), Paweł Jaroszyński - Patryk Makuch (58' Mikkel Maigaard), Benjamin Kallman (84' Mateusz Bochnak), Michał Rakoczy.

Obejrzyj, jak prezentuje się lista najlepszych transferów w PKO Ekstraklasie przeprowadzonych w zimowym okienku. W ścisłym rankingu nie brakuje zaskoczeń.