MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Smutek jednych , a euforia drugich. Sensacja na mistrzostwach Europy. Niebywała radość Rumunów. W tle cudowny gol! GALERIA

Mateusz Pietras
Mecz Rumunia - Ukraina.
Mecz Rumunia - Ukraina. PAP/EPA/ANNA SZILAGYI
Reprezentacja Rumunii wygrała z Ukrainą 3:0 w pierwszym meczu grupy E mistrzostw Europy organizowanych w Niemczech. W Monachium Rumunii sprawili niebywałą niespodziankę. Po 24 latach i siedmiu meczach na ME reprezentacja Rumunii odniosła pierwsze zwycięstwo. Spotkaniu towarzyszyła niesamowita atmosfera. Aby zobaczyć, co działo się na murawie jak i na trybunach kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Ćwierćfinalista mistrzostw Europy na kolanach

Czwarty dzień mistrzostw Europy w Niemczech i pierwsze dość zaskakujące rozstrzygnięcie. Grająca po raz pierwszy w finałach mistrzostw Europy od ośmiu lat Rumunia sprawiła niebywałą sensację pokonując reprezentację Ukrainy. Podopieczni Serhija Rebrowa byli upatrywani w roli zespołu, który mógł być jednym z objawień tego turnieju.

Kluczem do wygranej była przede wszystkim dobra organizacja gry oraz wiara w zwycięstwo. Zespołowość drużyny Edwarda Iordanescu przeciwstawiła się ukraińskim indywidualnościom takimi jak: Oleksandr Zinchenko, Mykhailo Mudryk, Viktor Tsygankow czy król król strzelców ligi hiszpańskiej Artem Dowbyk.

Pomimo przeważającej przewagi w posiadaniu piłki ćwierćfinalista ostatniego Euro oddał dwa celne strzały. Poważne zagrożenia ze strony ukraińskiej ofensywy miały miejsce pod koniec meczu.

Drugie zwycięstwo w historii mistrzostw Europy

Wynik spotkania odbywającego się w Monachium otworzył pomocnik Nicolae Stanciu. - W 26. minucie kapitan reprezentacji Rumunii uderzył zza pola karnego. Bez jakichkolwiek szans był bramkarz Realu Madryt Andrij Łunin.

Ukrainiec mógł lepiej się zachować przy bramce numer dwa. W 53. minucie Razvan Marin zaskoczył lekko zasłoniętego bramkarza. W 57. minucie napastnik Denis Dragus postawił kropkę nad ,,i''.

Dla Rumunów to drugi komplet punktów w historii ich występów w finałach mistrzostw Europy.

Podczas spotkania nie brakowało incydentu w postaci wbiegnięcia kibiców na murawę, na której grają na co dzień piłkarze Bayernu Monachium. Nie brakowało piłkarskich gwiazd w tym legendy reprezentacji Ukraina Andrija Szewczenki.

Już o godz. 18.00 Belgia zmierzy się ze Słowacją w drugim meczu grupy E.

Kliknij przycisk „Zobacz galerię” i zobacz piękną atmosferę na meczu Rumunia - Ukraina.