MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Trawa nie dla Polek. Porażka Fręch i Kawy w Nottingham

Filip Bares
ANDRZEJ SZKOCKI/POLSKA PRESS
Magdalena Fręch i Katarzyna Kawa zakończyły swoje zmagania podczas turnieju WTA w Nottingham. Obie odpadły z rywalizacji singlowej, a teraz pożegnały się z turniejem deblowym.

Porażka Fręch i Kawy

Magdalena Fręch i Katarzyna Kawa awansowały do ćwierćfinału turnieju WTA w Nottingham w grze podwójnej po wyeliminowaniu Amerykanki Quinn Gleason i Chinki Qianhui Tang 6:2, 6:3. W ćwierćfinale czekał na nich... kolejny amerykańsko-chiński duet Ashlyn Kreuger i Shuai Zhang.

Sobotni mecz lepiej zaczął polski duet. Polki wygrały osiem z pierwszych dziewięciu punktów i już w drugim gemie przełamały rywalki. Niestety radość nie trwała zbyt długo i szybko doprowadziły do remisu 2:2. Fręch i Kawa ponownie odskoczyły w 6. gemie, ale po raz kolejny natychmiast zostały sprowadzone na ziemię. Ostatecznie do rozstrzygnięcia seta potrzebny był tie-break, którego Polki wygrały do 3.

Druga partia lepiej zaczęła się dla Krueger i Zhang. Amerykańsko-chiński duet wygrał dwa pierwsze gemy zanim dał się przełamać, ale szybko odwdzięczył się re-breakiem. Od stanu 3:1 Polki nie potrafiły im zagrozić i przegrały seta 3:6.

W super tie-breaku niestety górą okazały się rywalki Polek 10-7.

Polki przed Wimbledonem

W Nottingham obie Polki próbowały swoich sił też w rywalizacji singlowej. Fręch w pierwszej rundzie singla łatwo wygrała z Japonką Nao Hibino 6:1, 6:4, w drugiej ograła Niemkę Tatjanę Marię 3:6, 6:3, 6:1, a w ćwierćfinale przegrała z Brytyjką Katie Boulter 2:6, 4:6.

Kawa z kolei przegrała w pierwszej rundzie kwalifikacji z Brytyjką Naikthą Bains 3:6, 3:6.

Fręch czeka teraz turniej w Birmingham. W pierwszej rundzie zmierzy się z Włoszką Lucią Bronzetti. Mecz zaplanowano na poniedziałek.

Euro 2024: STUDIO-EURO ODC-3 PRZED MECZEM POLSKA - AUSTRIA