MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Udany początek rywalizacji na trawie Zielińskiego i Nysa. Szybkie zwycięstwo w Halle!

Łukasz Konstanty
Jan Zieliński. Zdjęcie ilustracyjne.
Jan Zieliński. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Andrzej Szkocki/Polska Press
Od zwycięstwa udział w turnieju ATP 500 w niemieckim Halle rozpoczęli debliści Jan Zieliński i Hugo Nys. W pierwszej rundzie zmagań na trawiastych kortach Polak i Monakijczyk pokonali po nieco ponad pięćdziesięciu minutach gry chińsko czeską dwójkę Tomas Machac i Zhizhen Zhang 6:1, 6:3.

Szybkie zwycięstwo Zielińskiego i Nysa

Niemal dwa miesiące temu obydwa duety spotkały się ze sobą na kortach ziemnych w Barcelonie. Z rywalizacji zwycięsko wyszła ostatecznie para z Polakiem w składzie, zwycięstwo odniosła jednak dopiero po super tie-breaku.

Na kortach trawiastych Zielińskiemu i Nysowi triumf przyszedł znacznie łatwiej. Cały mecz trwał raptem 51 minut, a rywale ugrali jedynie cztery gemy. Polak i Monakijczyk świetnie radzili sobie zwłaszcza w własnych gemach serwisowych - w pierwszej partii w polu zagrywki stawali czterokrotnie, a w ich trakcie stracili tylko jeden maleńki punkcik. W drugim secie Czech i Chińczyk nieco się poprawili, nie byli jednak w stanie zagrozić faworytom starcia, nie mieli ani jednego break pointa, sami zaś łącznie w całym meczu aż cztery razy zostali przełamani.

Kolejni rywale Polaków w Halle

Rozstawiony z czwórką duet w kolejnym meczu zmierzy się z niemiecką dwójką Yannick Hanfmann i Dominik Koepfer, która w turnieju wystartowała dzięki dzikiej karcie przyznanej przez organizatorów i która w pierwszej rundzie ograła dwójkę znakomitych singlistów - Alexandra Zvereva i Andrieja Rublowa.

Na pierwszy deblowy mecz czeka z kolei Hubert Hurkacz, który w Halle tworzy dwójkę z Jannikiem Sinnerem. Naprzeciwko nich staną rozstawieni z numerem trzecim Amerykanie Nathaniel Lammons i Jackson Withrow.

Nasz najlepszy singlista rywalizuje także w grze pojedynczej. W poniedziałek, 17 czerwca, w pierwszym meczu ograł Włocha Flavio Cobolliego i w kolejnym spotkaniu, w środę, zagra z zajmującym 88. miejsce w światowym rankingu Australijczykiem Jamesem Duckworthem, który do turnieju przebijał się przez kwalifikacje.