Wysoka porażka Suzuki Korony Handball Kielce z Węgierkami

Na turnieju w czeskim Hodoninie piłkarki ręczne Suzuki Korony Handball Kielce przegrały z węgierskim Erd HC. Na zdjęciu Sandra Zimnicka. Patryk Ptak
W drugim meczu turnieju w czeskim Hodoninie, piłkarki ręczne Suzuki Korony Handball Kielce wysoko przegrały z węgierskim Erd HC.

Suzuki Korona Handball Kielce - Erd HC 18:36 (11:16)
Suzuki Korona Handball:
Chojnacka - Zygadlewicz, Zimnicka 1, Pękala, Pastuszka 1, Grabarczyk 5, Gliwińska 1, Staszewska 1, Jasińska, Czekala, Kowalczyk 1, Więckowska 6, Rosińska 2, Mikocka, Kędzior.

To drugi, po ubiegłotygodniowym turnieju w Łaziskach Górnych, sprawdzian beniaminka PGNiG Superligi Kobiet w okresie przygotowawczym. W pierwszym spotkaniu w Hodoninie drużyna trenera Pawła Tetelewskiego przegrała ze słowackim Slovanem Duslo Sala 27:28.

W meczu z węgierską ekipą z Erdu Suzuki Korona Handball na bardzo dobrym poziomie grała przez kwadrans. W 14 minucie kielczanki prowadziły 8:7. Od tego momentu jednak straciły pięć bramek z rzędu (24 min 8:12). W drugiej połowie nasze zawodniczki popełniały bardzo dużo błędów i traciły bramki seriami.

W Czechach kielczanki z różnych przyczyn grają bez Pauliny Kasprzyk, Honoraty Gruszczyńskiej, Natalii Jach, Klaudii Wawrzyckiej, Pauliny Piwowarczyk, Marty Chodakowskiej, i Marty Szplit. W meczu z Erdem nie zagrały również Małgorzata Hibner.