Zawodnicy Łomży Vive Kielce z awansami na polsko-szwedzki mundial

Niemcy z Andreasem Wolffem z Łomży Vvie Kielce w składzie pokonali Wyspy Owcze.
Niemcy z Andreasem Wolffem z Łomży Vvie Kielce w składzie pokonali Wyspy Owcze. Imago/East News/Polska Press
Niemiec Andreas Wolff, Chorwat Igor Karacić i Islandczyk Haukur Thrastarson z Łomży Vive Kielce wraz ze swoimi drużynami wygrali sobotnie, rewanżowe mecze kwalifikacji do przyszłorocznych mistrzostw świata i awansowali do turnieju, który odbędzie się w Polsce i Szwecji. W towarzyskim meczu Francja - Hiszpania zagrało czterech zawodników kieleckiego klubu.

Niemcy, którzy wyraźnie, choć nie bez problemów, w pierwszym meczu pokonali Wyspy Owcze, w rewanżu również mieli kłopoty - po pierwszej połowie przegrywali jednym golem. Po przerwie jednak poprawili grę i wygrali różnicą sześciu trafień. Andreas Wolff z Łomży Vive Kielce stał w bramce w pierwszej połowie i bronił z 24-procentową skutecznością.

Chorwaci drugi raz wysoko ograli Finów, dwa gole dla "Hrvatskiej" zdobył Igor Karacić.

Drugim zwycięstwem nad Austrią awans do mistrzostw świata przypieczętowała Islandia. Rozgrywający kieleckiego klubu, Haukur Thrastarson tym razem znalazł się w składzie, ale niczym nie zapisał się w protokole.

W towarzyskim meczu Francja - Hiszpania w Chambery zagrało czterech zawodników Łomży Vive oraz jeden (Benoit Kounkoud), który wkrótce będzie grał w kieleckim klubie. Hiszpanie wygrali 32:31, rewanżując się za czwartkową, wysoką porażkę z Paryża. Kounkoud zdobył dla Francji 3 bramki, podobnie jak Dylan Nahi, Nicolas Tournat trafił raz; dla Hiszpanii Daniel Dujszebajew trafił trzykrotnie, dwa gole zdobył jego brat Alex, który był jednym z najlepszych zawodników na boisku.

Wyniki meczów kwalifikacyjnych
Islandia - Austria 34:26 (19:15), Haukur Thrastarson 0/0, pierwszy mecz 34:30, awans Islandii.
Chorwacja - Finlandia 36:22 (18:10), Igor Karacić 2/2 (1/1), pierwszy mecz 34:21, awans Chorwacji.
Węgry Izrael 31:22, pierwszy mecz 33:32, awans Węgier.
Czarnogóra - Grecja – mecz w niedzielę, pierwszy mecz 23:25.
Wyspy Owcze - Niemcy 27:33 (16:15), Andreas Wolff 5/21 = 24 %, pierwszy mecz 26:34, awans Niemiec.
Serbia - Słowenia 23:20 (10:8), pierwszy mecz 34:31, awans Serbii.
Macedonia Północna - Czechy – mecz w niedzielę, pierwszy mecz 24:24.
Holandia - Portugalia – mecz w niedzielę, pierwszy mecz 33:30.
Belgia – Rosja walkowery 10:0 i 10:0, awans Belgii.

Mecz towarzyski
Francja - Hiszpania 31:32 (13:18), Dylan Nahi 3, Nicolas Tournat 1, Benoit Kounkoud 3 - Daniel Dujszebajew 3, Alex Dujszebajew 2.

GDZIE SĄ CHŁOPCY Z TAMTYCH LAT, CZYLI CO DZIŚ ROBIĄ BYŁE GWIAZDY VIVE KIELCE [ZDJĘCIA]

IGOR KARACIĆ SIĘ ZARĘCZYŁ. ZOBACZ JEGO PIĘKNĄ WYBRANKĘ

PIĘKNOŚĆ Z UKRAINY. ZOBACZ PARTNERKĘ ARTIOMA KARALIOKA

BYŁY ZAWODNIK VIVE KIELCE JEST CZOŁOWYM POKERZYSTĄ ŚWIATA. WYGRYWA MILIONY DOLARÓW

RESTAURACJE, STRZELNICA, SKLEP, DEVELOPERKA, CAMPY DLA MŁODZIEŻY– ZOBACZ BIZNESY PIŁKARZY RĘCZNYCH [ZDJĘCIA]