Dobry mecz i pewna wygrana siatkarek KSZO Ostrowiec z PWSZ Tarnów [DUŻO ZDJĘĆ]

MAJ
Pierwszoligowe siatkarski KSZO Ostrowiec Świętokrzyski w środę pokonały we własnej hali drużynę PWSZ Tarnów 3:0 (25-23, 25-14, 25-20).KSZO zagrał w składzie: Salanciova, Kapturska, Szczygieł, Kobus, Abramajtys, Kawa, Samul (libero) oraz Klekot, Kacprzak, Kędziora. Trener: Łukasz Marciniak. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego spotkania. To był dobry i emocjonujący mecz, który mógł podobać się kibicom. Świetne zawody zagrała  Erica Salanciova, a trener Łukasz Marciniak pochwalił cały zespół. W niedzielę ostrowczanki czeka trudny mecz w Opolu z tamtejszym UNI Opole.W pierwszym secie świetnie serwowały Erica Salanciova i Joanna Kapturska i to dzięki ich zagrywkom drużyna odrobiła straty. Zdecydowanie gorzej było z blokiem. KSZO prowadził, ale rywalki zdołały jeszcze doprowadzić do stanu 22:22. W końcówce ostrowczanki lepiej zagrały i to one objęły prowadzenie w meczu.Drugi set to popis gry zawodniczek z Ostrowca. Co prawda było 5:5 po zagrywkach Eriki Salanciovej, ale po długiej wymianie nasz zespół przegrywał 6:8. Później dominowały na parkiecie ostrowczanki. W tym secie blokiem KSZO zdobył aż 6 pkt. Od początku trzeciego seta prowadził KSZO. Było 6:4, 10:8, ale tarnowianki zaczęły podbijać coraz więcej  piłek i podopieczne trenera Łukasza Marciniaka przegrywały 16:18. KSZO wyszedł szybko z tarapatów, a od stanu 21:20 czterema skutecznymi akcjami zakończył seta i cały mecz.Dzięki temu zwycięstwu siatkarki KSZO Ostrowiec awansowały na 9. miejsce w tabeli I ligi, mimo że mają rozegrane tylko dwa spotkania. W najbliższą niedzielę zagrają na wyjeździe z wyżej notowanym zespołem UNI Opole.   Po meczu powiedzieli:Łukasz Marciniak, trener KSZO -Ten mecz nie był łatwy, bo musieliśmy od początku do końca utrzymać koncentrację, konsekwencję i dyscyplinę taktyczną. Ta sztuka nam się udała. Dziewczyny wykonały w 100 – procentach przedmeczowe założenia. Były też cierpliwe i waleczne, napędzały się pozytywnie. W sumie odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo. Zagraliśmy jak zespół i to nam dało komplet punktów. Karolina Szczygieł, rozgrywająca kapitan KSZO  -Jestem zadowolona z postawy zespołu za co każdej z koleżanek chciałabym podziękować. Liczyłam, że po porażce z Jokerem Świecie będziemy chciała wyjść na parkiet żądne zwycięstwa. Każdy element naszej gry, czy to przyjęcie, czy to atak, funkcjonował tak, jak powinien. Liga jest wyrównana i każdy punkt będzie się liczył. Z nadziejami jedziemy teraz do Opola. Zapewne zagramy inaczej pod względem taktycznym, ale na pewno będziemy walczyć do końca, bo chyba mamy taki charakterny zespół. Erica Salanciova.Zagrałam dobrze, ale zwycięstwo jest zasługą całego zespołu.  Wydaje mi się, że najważniejszą sprawą w tym meczu była wygrana za trzy punkty, tym bardziej że Tarnów ma dobry zespół. Z taką drużyną nie można wygrywać tak pewnie, jak zrobiłyśmy to w drugim secie.  Z kolei w trzeciej partii mimo błędów własnych potrafiłyśmy wyciągnąć wynik i wygrać zasłużenie. (MAJ)
Pierwszoligowe siatkarski KSZO Ostrowiec Świętokrzyski w środę pokonały we własnej hali drużynę PWSZ Tarnów 3:0 (25-23, 25-14, 25-20).KSZO zagrał w składzie: Salanciova, Kapturska, Szczygieł, Kobus, Abramajtys, Kawa, Samul (libero) oraz Klekot, Kacprzak, Kędziora. Trener: Łukasz Marciniak. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego spotkania. To był dobry i emocjonujący mecz, który mógł podobać się kibicom. Świetne zawody zagrała Erica Salanciova, a trener Łukasz Marciniak pochwalił cały zespół. W niedzielę ostrowczanki czeka trudny mecz w Opolu z tamtejszym UNI Opole.W pierwszym secie świetnie serwowały Erica Salanciova i Joanna Kapturska i to dzięki ich zagrywkom drużyna odrobiła straty. Zdecydowanie gorzej było z blokiem. KSZO prowadził, ale rywalki zdołały jeszcze doprowadzić do stanu 22:22. W końcówce ostrowczanki lepiej zagrały i to one objęły prowadzenie w meczu.Drugi set to popis gry zawodniczek z Ostrowca. Co prawda było 5:5 po zagrywkach Eriki Salanciovej, ale po długiej wymianie nasz zespół przegrywał 6:8. Później dominowały na parkiecie ostrowczanki. W tym secie blokiem KSZO zdobył aż 6 pkt. Od początku trzeciego seta prowadził KSZO. Było 6:4, 10:8, ale tarnowianki zaczęły podbijać coraz więcej  piłek i podopieczne trenera Łukasza Marciniaka przegrywały 16:18. KSZO wyszedł szybko z tarapatów, a od stanu 21:20 czterema skutecznymi akcjami zakończył seta i cały mecz.Dzięki temu zwycięstwu siatkarki KSZO Ostrowiec awansowały na 9. miejsce w tabeli I ligi, mimo że mają rozegrane tylko dwa spotkania. W najbliższą niedzielę zagrają na wyjeździe z wyżej notowanym zespołem UNI Opole.   Po meczu powiedzieli:Łukasz Marciniak, trener KSZO -Ten mecz nie był łatwy, bo musieliśmy od początku do końca utrzymać koncentrację, konsekwencję i dyscyplinę taktyczną. Ta sztuka nam się udała. Dziewczyny wykonały w 100 – procentach przedmeczowe założenia. Były też cierpliwe i waleczne, napędzały się pozytywnie. W sumie odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo. Zagraliśmy jak zespół i to nam dało komplet punktów. Karolina Szczygieł, rozgrywająca kapitan KSZO -Jestem zadowolona z postawy zespołu za co każdej z koleżanek chciałabym podziękować. Liczyłam, że po porażce z Jokerem Świecie będziemy chciała wyjść na parkiet żądne zwycięstwa. Każdy element naszej gry, czy to przyjęcie, czy to atak, funkcjonował tak, jak powinien. Liga jest wyrównana i każdy punkt będzie się liczył. Z nadziejami jedziemy teraz do Opola. Zapewne zagramy inaczej pod względem taktycznym, ale na pewno będziemy walczyć do końca, bo chyba mamy taki charakterny zespół. Erica Salanciova.Zagrałam dobrze, ale zwycięstwo jest zasługą całego zespołu. Wydaje mi się, że najważniejszą sprawą w tym meczu była wygrana za trzy punkty, tym bardziej że Tarnów ma dobry zespół. Z taką drużyną nie można wygrywać tak pewnie, jak zrobiłyśmy to w drugim secie.  Z kolei w trzeciej partii mimo błędów własnych potrafiłyśmy wyciągnąć wynik i wygrać zasłużenie. (MAJ) Zdjęcia Mariusz Jabłoński
Pierwszoligowe siatkarski KSZO Ostrowiec Świętokrzyski w środę pokonały we własnej hali drużynę PWSZ Tarnów 3:0 (25-23, 25-14, 25-20). KSZO zagrał w składzie: Salanciova, Kapturska, Szczygieł, Kobus, Abramajtys, Kawa, Samul (libero) oraz Klekot, Kacprzak, Kędziora. Trener: Łukasz Marciniak. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego spotkania.