MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Francja lepsza od Austrii w ''polskiej'' grupie. Bramka samobójcza w Dusseldorfie. Sławy na trybunach [GALERIA]

Mateusz Pietras
Reprezentacja Francji wygrała z Austrią 1:0 w swoim pierwszym meczu grupy D na mistrzostwach Europy organizowanych w Niemczech. Wicemistrzowie świata zwyciężyli po bramce samobójczej Maximiliana Woebera. Już w piątek czas na drugą serię grę w tej grupie. Polacy zmierzą się z Austriakami, a Francuzi zagrają z Holandią. Jak na razie bliżej awansu są faworyci. Sprawdź, co wydarzyło się w trakcie spotkania Austria - Francja i kto odwiedził stadion w Dusseldorfie.

Spis treści

Znamienitości na meczu wicemistrzów świata

W poniedziałek późnym wieczorem swój pierwszy mecz na tych mistrzostwach rozegrali Austriacy jak i Francuzi. Pojedynek austriacko-francuski kończył pierwszą kolejkę zmagań w grupie D. Wczoraj reprezentacja Polski uległa Holendrom 1:2.

W Dusseldorfie występ wicemistrzów świata podziwiał m.in. były reprezentant Portugalii i Realu Madryt Luis Figo.

Były piłkarz reprezentacji Portugalii czy Realu Madryt na meczu Austria - Francja. PAP/EPA/FRIEDEMANN VOGEL

Na trybunach pojawili się także chociażby prezydent UEFA Aleksander Ceferin i były mistrz Europy z reprezentacją Hiszpanii Xabi Alonso.

Na trybunach nie zabrakło trenera mistrza Niemiec Bayeru Leverkusen Xabiego Alonso. PAP/EPA/FREDEMANN VOGEL

Wśród znamienitych piłkarzy byli także mistrz świata z reprezentacją Niemiec Philipp Lahm czy brązowy medalista mistrzostw świata z 1982 roku Zbigniew Boniek.

Zbigniew Boniek na meczu Austria - Francja.
Zbigniew Boniek na meczu Austria - Francja. PAP/LESZEK SZYMANSKI

Gwiazdy na boisku jak i poza nim

Trener kandydatów do złota Didier Deschamps postawił na sprawdzonych graczy takich jak: N'Golo Kante, Adrien Rabiot, Antione Griezmann czy kapitan reprezentacji Francji Kylian Mbappe. Na ławce rezerwowych znaleźli się m.in. zdobywcy Ligi Mistrzów Eduardo Camavinga i Aurelien Tchouameni czy podstawowy napastnik podczas mundialu Olivier Giroud.

Trafienie samobójcze w pierwszej połowie

Pomimo gwiazd światowego formatu podopieczni Ralfa Rangnicka walczyli o jak najlepszy wynik. W drugiej fazie pierwszej połowy byli blisko prowadzenia.

Mecz Austria - Francja.
Mecz Austria - Francja. PAP/EPA/GEORGI LICOVSKI

W 38. minucie po indywidualnej akcji Mbappe i nieszczęśliwej interwencji austriackiego obrońcy Maximiliana Woebera, Trójkolorowi objęli prowadzenie.

Utrata bramki przez Austriaków.
Utrata bramki przez Austriaków. PAP/EPA/GEORGI LICOVSKI

Komplet punktów dla Trójkolorowych

Na początku drugiej połowy doskonałą okazję na podwyższenie wyniku miał Mbappe. Jednak nieznacznie się pomylił.

W dalszej fazie meczu pomimo intensywności i sytuacji bramkowych z jednej i z drugiej strony, wynik nie uległ zmianie. Mecz z drobnymi urazami opuścili Mbappe czy Griezmann.

W piątek Biało-Czerwoni zmierzą się z Austrią (godz. 18.00). Tuż po tym spotkaniu starcie drużyn niepokonanych w grupie D czyli Francji i Holandii.(godz. 21.00).