MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Hurkacz nie wróci na kort w środę. Mecz z Nakashimą przerwany

OPRAC.: Filip Bares
epa/pap
Hubert Hurkacz nie dokończy dziś meczu 2. rundy wielkoszlemowego French Open. Jego starcie z Amerykaninem Brandonem Nakashimą zostało przerwane z powodu opadów deszczu.

Spis treści

Deszcz zatrzymał "Hubiego"

Mecz Hurkacza z Nakashimą rozpoczął się o godzinie 11:00., ale po kilkudziesięciu minutach został przerwany w pierwszym secie, przy stanie 6:5 dla Nakashimy. Do tej pory obaj Panowie utrzymywali swoje podanie, mimo dogodnych szans na przełamanie.

W szóstym gemie Hurkacz przegrywał przy swoim serwisie 0:40, ale obronił trzy break-pointy z rzędu. W kolejnym to Polak nie wykorzystał swoich dwóch szans.

Obaj Panowie prezentowali dziś mocne i precyzyjne podanie. Hurkacz miał już na koncie 5 asów serwisowych, a Nakashima 4. Co ciekawe obaj wygrali po 18 z 22 piłek, gdy ich pierwsze podejście trafiało w karo, ale mecz przerwano, gdy serwować miał Polak.

Hurkacz i Nakashima wznowią swoje spotkanie jutro o godzinie 11:00.

Co dalej?

To nie pierwszy przypadek w tej edycji, kiedy pogoda utrudnia organizatorom przeprowadzenie spotkań. Praktycznie codziennie Francuzi zmagają się z tym problem. Podczas takich warunków gra bez problemu prowadzona jest na kortach Philippe'a Chatrier i Simone Lenglen, gdzie występuje zadaszenie.

Równolegle z meczem Hurkacza trwało spotkanie deblowe z udziałem Magdy Linette, która gra wraz z Amerykanką Bernardą Perą. Starcie na korcie numer cztery zostało przerwane przy stanie 4:3 dla Polki i Amerykanki.

Z powodu deszczu spotkania Jana Zielińskiego i Hugo Nysa (nr 4) oraz Katarzyny Piter i Anny Karoliny Schmiedlovej (nr 13) zostały przesunięte. Oba mecze były zaplanowane jako ostatnie w środę na kortach.

Więcej szczęścia miała Iga Świątek, która gra dziś z Noami Osaką pod dachem na korcie centralnym.