MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Jan Zieliński w ćwierćfinale Rolanda Garrosa! Polak musiał rozegrać dwa mecze jednego dnia!

Filip Bares
Filip Bares
Rex Features/East News
Jan Zieliński awansował w poniedziałek do ćwierćfinału wielkoszlemowego French Open w grze mieszanej. Polak w parze z Tajwanką Sue-Wei Hsieh bez większych problemów ograli Rosjankę Ludmiłę Samsonową i Włocha Andrea Vavassoriego 6:0, 6:3.

Spis treści

Ćwierćfinał miksta

Jan Zieliński i Su-Wei Hsieh nie mieli w poniedziałek tak trudnej przeprawy jak można się było tego spodziewać. W końcu to był drugi mecz Polaka tego dnia w Paryżu.

W pierwszym secie Samsonowa i Vavassori po prostu nie istnieli. Polsko-tajwański duet zaserwował im "bajgla" 6:0, a rywale nie mieli ani jednej okazji na przełamanie.

W drugiej partii rywalizacja była trochę bardziej zacięta, choć nie wiele. Zieliński i Hsieh przełamali rywali już w drugim gemie, ale ci dość niespodziewanie odpowiedzieli w kolejnym breakiem. Samsonowa i Vavassori nie potrafli już im jednak zagrozić i polsko-tajwański duet wygrał drugiego seta 6:3.

W pierwszej rundzie paryskiego turnieju Zieliński i Hsieh Czechów Tomasa Machaca i Katerinę Siniakovą 6:2, 7:6 (7-3).

Przypomnijmy, że 26 stycznia tego roku Zieliński jako pierwszy Polak wywalczył tytuł Wielkiego Szlema w grze mieszanej, wraz właśnie z Su-Wei Hsieh, która w grze podwójnej ma aż siedem takich tytułów. W Melbourne w finale, grający pierwszy turniej razem pokonali Brytyjczyka Neala Skupskiego i Amerykankę Desirae Krawczyk 6:7 (5-7), 6:4, 11-9. Rok wcześniej Polak przegrał finał tej imprezy w deblu.

Jan Zieliński/Su-Wei Hsieh - Ludmiła Samsonowa/Andrea Vavassori 6:0, 6:3

Porażka w deblu

Gorzej niestety poszło Zielińskiemu w grze podwójnej w Paryżu. Polak był rozstawiony z numerem 15. wraz z Monakijczykiem Hugo Nysem, ale odpadli już w 1/8 finału rywalizacji deblistów. W poniedziałek przegrali z najwyżej rozstawionymi Hiszpanem Marcelem Granollersem i Argentyńczykiem Horacio Zeballosem 2:6, 1:6.

Zieliński był ostatnim Polakiem występującym w grze podwójnej.