MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Katarzyna Niewiadoma druga na trzecim etapie w Dookoła Szwajcarii. O krok od triumfu. Lepsza koleżanka z zespołu

Mateusz Pietras
Katarzyna Niewiadoma zajęła druga etapie podczas jednego z etapów wyścigu Dookoła Szwajcarii.
Katarzyna Niewiadoma zajęła druga etapie podczas jednego z etapów wyścigu Dookoła Szwajcarii. Geert Vanden Wijngaert/Associated Press/East News
Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM) zajęła drugą lokatę na trzecim etapie wyścigu kolarskiego Dookoła Szwajcarii, z Vevey do Champagne (125,6 km). W klasyfikacji generalnej Polka awansowała z 12. na szóste miejsce.

Polka blisko wygranej w Szwajcarii

Kolarka zespołu Canyon-SRAM Katarzyna Niewiadoma zajęła drugą lokatę na trzecim etapie wyścigu kolarskiego Dookoła Szwajcarii, z Vevey do Champagne (125,6 km).

Świetny wynik sprawił, że Biało-Czerwona zajmuje szóste miejsce w klasyfikacji generalnej. Cyklistka awansowała o sześć pozycji

Na mecie wyprzedziła ją tylko koleżanka z drużyny Australijka Neve Bradbury. Dwie zawodniczki Canyon-SRAM uzyskały 1.55 przewagi nad kolejną dwójką - Holenderką Femke de Vries (Visma) oraz Australijką Amandą Spratt (Lidl-Trek), z którymi wcześniej przez wiele kilometrów uciekały.

Demi Vollering wciąż liderką klasyfikacji generalnej

Koszulkę liderki obroniła szósta na mecie Holenderka Demi Vollering (SD Worx), która straciła 2.11.

W klasyfikacji generalnej zwyciężczyni prestiżowego wyścigu La Vuelta Femenina ma przewagę 1.22 nad Bradbury oraz 1.26 nad Włoszką Elisą Longo Borghini (Lidl-Trek). Niewiadoma traci do liderki 2.14.

Wyścig najwyższej kategorii World Tour zakończy się we wtorek etapem ze startem i metą w Champagne.

Dobra postawa Katarzyny Niewiadomej przysparza kibicom nadziei na okazały wynik na igrzyskach olimpijskich w Paryżu.