MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Lekkoatletyczne ME. Polki awansowały do finału sztafety 4x100 i 4x400 m

Zbigniew Czyż
Justyna Święty Ersetic Marika Popowicz Drapała Iga Baumgart Witan Kinga Gacka
Justyna Święty Ersetic Marika Popowicz Drapała Iga Baumgart Witan Kinga Gacka Adam Warżawa
Kinga Gacka, Marika Popowicz-Drapała, Iga Baumgart-Witan i Justyna Święty-Ersetic awansowały do finału sztafety 4x400 m w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Rzymie. Polki czasem 3.25,59 wygrały pierwszy bieg eliminacyjny. Kryscina Cimanouska, Monika Romaszko, Magdalena Stefanowicz i Ewa Swoboda awansowały do finału sztafety 4x100 m w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Rzymie. Polki uzyskały czas 43,15 i zajęły piąte miejsce w drugim biegu eliminacyjnym.

Anna Wielgosz i Angelika Sarna awansowały do finału biegu na 800 m w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Rzymie. W środę powalczą o medale. Najszybsza w półfinale była Brytyjka Kelly Hodgkinson - 1.58,07.

W finale wystartuje osiem zawodniczek: po trzy najszybsze z dwóch biegów półfinałowych i dwie pozostałe z najlepszymi czasami.

Wielgosz zajęła czwarte miejsce w pierwszej serii, lecz poprawiła rekord życiowy na 1.59,07 i awansowała jako "szczęśliwa przegrana". Wypełniła też minimum olimpijskie. Dwa lata temu w Monachium zdobyła brązowy medal ME.

Natomiast Sarna czasem 2.00,37 była druga w drugim biegu.

***

Maksymilian Szwed, Karol Zalewski, Igor Bogaczyński i Kajetan Duszyński czasem 3.01,31 awansowali do finału sztafety 4x400 m w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Rzymie. Najszybsi w eliminacjach byli Francuzi - 3.00,77.

Do finału awansowało osiem sztafet: po trzy najlepsze z dwóch biegów oraz dwie pozostałe z najlepszymi czasami. Oprócz Polaków i Francuzów o medale powalczą także Belgowie, Brytyjczycy, Włosi, Węgrzy, Hiszpanie i Niemcy.

***

Polska sztafeta 4x400 m startująca w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Rzymie została zdyskwalifikowana za przekroczenie toru na wirażu. Maksymilian Szwed, Karol Zalewski, Igor Bogaczyński i Kajetan Duszyński początkowo awansowali do finału czasem 3.01,31.

Polacy zajęli trzecie miejsce w drugim biegu eliminacyjnym, co dawało im bezpośredni awans. Zdyskwalifikowana został również sztafeta Szwajcarii.

W środę w finale wystartuje osiem ekip: Francja, Belgia, Niemcy, Hiszpania, Wielka Brytania, Portugalia, Włochy i Węgry.

***

Kinga Gacka, Marika Popowicz-Drapała, Iga Baumgart-Witan i Justyna Święty-Ersetic awansowały do finału sztafety 4x400 m w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Rzymie. Polki czasem 3.25,59 wygrały pierwszy bieg eliminacyjny.

Do finału awansowało osiem sztafet: po trzy najlepsze z dwóch serii i dwie pozostałe z najlepszymi czasami. W środę oprócz Polek o medale powalczą Irlandia, Francja, Belgia, Niemcy, Holandia, Hiszpania i Włochy.

Biało-Czerwone w finale wystartują z mistrzynią Europy i rekordzistką Polski w biegu na 400 m - Natalią Kaczmarek.

***

Magdalena Bokun znalazła się w gronie 12 zawodniczek, które awansowały do finału skoku w dal podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Rzymie. W eliminacjach odpadła Nikola Horowska.

Najdalej w eliminacjach skoczyła reprezentantka Niemiec Malaika Mihambo - 7,03. To najlepszy rezultat uzyskany przez Europejkę w tym sezonie. Bokun uzyskała 6,65 i została sklasyfikowana na 11. miejscu, natomiast Horowska skoczyła 6,46, co dało jej 21.

***

Marek Zakrzewski, Oliwer Wdowik, Łukasz Żak i Dominik Kopeć awansowali do finału sztafety 4x100 m w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Rzymie. Polacy uzyskali czas 38,67 i zajęli trzecie miejsce w pierwszym biegu eliminacyjnym.

Do finału awansowało osiem sztafet: po trzy najlepsze z dwóch serii i dwie pozostałe z najlepszymi czasami. Najszybciej w eliminacjach pobiegli Holendrzy - 38,34.

***

Kryscina Cimanouska, Monika Romaszko, Magdalena Stefanowicz i Ewa Swoboda awansowały do finału sztafety 4x100 m w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Rzymie. Polki uzyskały czas 43,15 i zajęły piąte miejsce w drugim biegu eliminacyjnym.

W finale wystartuje osiem sztafet. Po trzy najlepsze z dwóch półfinałów oraz dwie pozostałe z najlepszymi czasami, w tym Polki. Najszybsze w eliminacjach były Brytyjki - 42,25. Do finału awansowały także Francuzki, Holenderki, Niemki, Belgijki, Szwajcarki i Hiszpanki.