MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Sensacyjna porażka USA w Copa America. Dwie czerwone kartki i dwie nieuzane bramki w meczu z Panamą

Jacek Kmiecik
Obrońca reprezentacji USA Antonee Robinson (z lewej) w walce o piłkę z defensywnym pomocnikiem drużyny Panamy Cristianem Martinezem EPA/PAP
Reprezentacja Stanów Zjednoczonych sensacyjnie przegrala z drużyną Panamy (1:2) na stadionie Mercedes-Benz w Atlancie w meczu 2. kolejki grupy C Copa America 2024.

W 22. minucie wynik otworzył amerykański napastnik AS Monaco Folarin Balogun, który zdobył bramkę po podaniu obrońcy Fulham Anthony'ego Robinsona.

Cztery minuty później Panamczycy wyrównali dzięki wysiłkom obrońcy Slovana Bratysława Cesara Blackmana.

Pod koniec drugiej w 83. minucie połowy środkowy napastnik Universidadu Catolica Quito Jose Fajar do ustalił końcowy wynik po podaniu pomocnika Cienciano Cuzco Abdiela Ayarzy.

W spotkaniu w 18. minucie amerykański skrzydłowy Juventusu Turyn Timothy Weah ukarany został od razu czerwoną kartką. W 88. minucie składy wyrównały, bowiem salwadorski sędzia meczu Ivan Barton wyrzucił z boiska panamskiego pomocnika Houston Dynamo Adalberto Carrasquillę.

W meczu nie zabrakło także odwołania dwóch bramek po strawdzeniu systemem VAR, które zdobyli Amerykanie - obrońca Celtiku Glasgow Cameron Carter-Vickers i pomocnik Leeds United Weston McKennie.

Po dwóch meczach Stany Zjednoczone pozostały na drugim miejscu w grupie C z 3. punktami, a Panama znajduje się na trzecim miejscu również z 3. punktami. Pierwsze miejsce zajmuje Urugwaj z 6. punktami mając pewny awans do ćwierćfinału Pucharu Ameryki. Ostatnie miejsce okupuje Boliwia bez punktu.

Copa America 2024 potrwa od 21 czerwca do 15 lipca. 16 drużyn podzielonych jest na cztery grupy. Turniej odbywa się w 14. miastach w Stanach Zjednoczonych.