MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Urugwaj rozgromił Boliwię i zapewnił sobie awans do ćwierćfinału Copa America

Jacek Kmiecik
Darwin Nunez strzelił gola dla reprezentacji Urugwaju w swoim siódmym kolejnym meczu EPA/PAP
Reprezentacja Urugwaju rozgromiła reprezentację Boliwii (5:0) stadionie MetLife w Nowym Jorku w meczu 2. kolejki fazy grupowej Copa America 2024. Spotkanie na zakończyło się wynikiem 5:0.

Dla reprezentacji Urugwaju gole strzelili pomocnicy Facundo Pellistri w 8. minucie i Federico Valverde w 81. minucie i [b]Rodrigo Bentancur w 89. minucie, napastnik Darwin Nunez w 21. minucie, a także obrońca Maximiliano Araujo w 77 minucie.

Siódmy gol z rzedu Nuneza dla „Celeste”

Nunez strzelił gola w swoim siódmym meczu z rzędu dla drużyny narodowej. 25-letni napastnik Liverpoolu ma na swoim koncie 13 bramek zdobytych w 25 meczach reprezentacji Urugwaju.

– Zawsze mówiłem, że moim idolem jest Luis Suarez. Uwielbiałem oglądać grę Edinsona Cavaniego. Obaj grali w dużych zespołach. To najlepsi gracze, legendy, ale Luis Suarez jest moim wzorem do naśladowania

– onajmił Nunez.

Urugwaj zapewnił sobie awans do ćwierćfinału

Po dwóch kolejkach w grupie C Urugwaj prowadzi z 6 punktami, wyprzedzając USA (3 punkty), Panamę (3 punkty) i Boliwię (0 punktów).

Tym samym „Celeste” pod wodzą selekcjonera Marcelo Bielsy zapewnili sobie wcześniejsze wyjście z grupy. W ćwierćfinale Urugwaj zmierzy się z pierwszym lub drugim miejscem w grupie D.

Aktualnym zwycięzcą i obrońcą Pucharu Ameryki jest reprezentacja Argentyny, która w finale w 20221 roku pokonała reprezentację Brazylii (1:0).