MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Bartosz Głąb
Śląsk Wrocław wygrał z Rakowem Częstochowa w meczu na wodzie.
Śląsk Wrocław wygrał z Rakowem Częstochowa w meczu na wodzie. Waldemar Deska / PAP
Śląsk Wrocław został wicemistrzem Polski sezonu 2023/2024. Wrocławianie głównie przez bardzo słabą wiosnę nie zdołali zakończyć rozgrywek z mistrzowskim tytułem. W ostatnim meczu wrocławianie pokonali Raków Częstochowa 2:1 po golach Erika Exposito i Nahuela Leivy. Mecz rozpoczął się z dużym opóźnieniem z powodu intensywnych opadów gradu.

Śląsk ograł w Częstochowie Raków, ale musi zadowolić się tylko wicemistrzostwem

Spotkanie w Częstochowie z powodu intensywnych opadów gradu rozpoczęło się z opóźnieniem prawie 50 minut. Gdy boisko udało się w miarę doprowadzić do stanu używalności, sędzia Szymon Marciniak rozpoczął rywalizację. Już na samym początku Patrick Olsen trafił do bramki Medalików, ale arbitrzy po analizie VAR dopatrzyli się pozycji spalonej asystującego Simeona Petrowa.

Pracę nad murawą przed meczem Raków - Śląsk.
Pracę nad murawą przed meczem Raków - Śląsk. Waldemar Deska / PAP

Chwilę później odpowiedział Raków. W 18. minucie po błędzie defensywy przyjezdnych do pozycji strzeleckiej doszedł John Yeboah, jego uderzenie zdołał wybronić Rafał Leszczyński, ale do futbolówki dopadł jeszcze Ante Crnac i z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki.

Wynik utrzymał się do początku drugiej połowy. W 49. minucie do wyrównania pięknym strzałem zza pola karnego doprowadził Erik Expisito. Hiszpan strzelił tym samym 19 gola w sezonie, który przypieczętował jego koronę króla strzelców.

Jednak była to bramka na otarcie łez, gdyż równocześnie w Białymstoku zakończyło się spotkanie Jagiellonii, która wygrała z Wartą Poznań 3:0, co oznaczała zdobycie przez nią pierwszego w historii mistrzostwa Polski. Kwadrans przed końcem Nahuel Leiva zdobył jeszcze gola z rzutu karnego, który ostatecznie dał Śląskowi zwycięstwo z Rakowem Częstochowa 2:1.

Można powiedzieć, że wrocławianie sami są sobie winni, bo po pierwszych tegorocznych kolejkach PKO Ekstraklasy byli najgorzej punktującą drużyną całej ligi.

Śląsk Wrocław celebruje zdobycie bramki w meczu z Rakowem Częstochowa.
Śląsk Wrocław celebruje zdobycie bramki w meczu z Rakowem Częstochowa. Waldemar Deska / PAP

Śląsk Wrocław został wicemistrzem Polski

WKS po raz czwarty w swojej historii zostali wicemistrzem Polski. Po raz ostatni sezon na 2. miejscu w tabeli zakończyli w 2011 roku. Warto przypomnieć, że rok później wrocławianie sięgnęli po mistrzostwo kraju, więc być może i tym razem uda się Śląskowi powtórzyć tę historię.

Latem podopieczni Jacka Magiery zagrają od 2. rundy w kwalifikacjach Ligi Konferencji. Dla wrocławian motywacją, żeby udanie zaprezentować się w rozgrywkach jest fakt, że przyszłoroczny finał zostanie rozegrany właśnie na Tarczyński Arena we Wrocławiu. Śląsk swojego rywala w 1. rundzie pozna już 19 czerwca. Pierwszy mecz rozegra 25 lipca, a rewanż tydzień później.

Raków Częstochowa w ostatnich okienkach przeprowadził wiele transferów, które nie do końca się sprawdziły. "Medaliki" latem z pewnością będą chciały pozbyć się kilku graczy z listy płac. Próbujemy przewidzieć ruchy mistrza Polski i pokusiliśmy się o stworzenie zestawienia piłkarzy, którzy za kilka miesięcy mogą opuścić zespół.Aby sprawdzić wszystkich zawodników klikaj strzałkę w prawo!

Czystki w Rakowie Częstochowa. Lista piłkarzy, którzy mogą o...