MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

UKS SMS Łódź został partnerem Zagłębia Lubin

Dariusz Kuczmera
Dariusz Kuczmera
Od lewej: Mirosław Dawidowski, Janusz Matusiak, prezes Zagłębia Lubin SA Robert Sadowski i dyrektor Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie Krzysztof Paluszek
Od lewej: Mirosław Dawidowski, Janusz Matusiak, prezes Zagłębia Lubin SA Robert Sadowski i dyrektor Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie Krzysztof Paluszek Polska Press
W Lubinie władze UKS Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza Górskiego w Łodzi i władze Zagłębia Lubin podpisały umowę partnerską.

Umowę podpisano w blasku fleszy i kamer mediów, bo to rzeczywiście duże wydarzenie, które przynosić będzie korzyści obu klubom, ale także najzdolniejszym piłkarzom, pobierającym nauki w Szkole Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza Górskiego w Łodzi.

Zagłębie, jeden z najbogatszych polskich klubów, od kilku lat inwestuje w bazę szkoleniową, akademię piłkarską i projekt klubów partnerskich.

W minionym sezonie pierwsza drużyna Zagłębia zajęła trzecie miejsce w rozgrywkach Ekstraklasy.

Akademia Piłkarska ŁKS Łódź - UKS SMS 1:0 [ZDJĘCIA]

W przypadku województwa łódzkiego, Zagłębie nie miało wątpliwości z kim podpisać umowę partnerską. UKS SMS to od lat czołowy klub w polskim piłkarstwie młodzieżowych. Choćby w minionym sezonie sztandarowa drużyna SMS - juniorów zajęła w mistrzostwach Polski piąte miejsce, ustępując jedynie Legii, Pogoni, Lechowi i Jagiellonii. Z kolei w mistrzostwach Polski juniorów młodszych, SMS był trzeci, jedynie za Lechem i Progresem Kraków. Absolwenci SMS Tomasz Jodłowiec i Mariusz Stępiński wystąpili na Euro 2016, Karol Świderski ma mocną pozycję w Jagiellonii, Maciej Makuszewski w Lechu, Tomasz Makowski jest kapitanem kadry Polski U-18, Wiktor Bieniuk został powołany do U-16, wreszcie Przemysław Macierzyński próbuje szczęścia w Benfice Lizbona.

Ze strony Zagłębia umowę podpisali prezes klubu Robert Sadowski oraz dyrektor Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie Krzysztof Paluszek, natomiast ze strony SMS, prezes klubu Janusz Matusiak i dyrektor sportowy Mirosław Dawidowski.

W ramach porozumienia, kluby zobowiązane są się do wspólnego prowadzenia szkolenia młodzieży (tj. piłkarzy do 19 roku życia) zgodnie z systemem Zagłębia oraz współpracy w zakresie scoutingu i rekrutacji zawodników. Zagłębie umożliwi trenerom i kierownictwu SMS uczestniczenie w organizowanych przez siebie zajęciach szkoleniowych, stażach oraz kursach.

Kluby będą współpracowały też przy organizowanych przez siebie turniejach oraz sparingach w ramach różnych grup wiekowych.

Piłkarki UKS SMS Łódź walczą w Pucharze Polski

Wkrótce planowany jest wspólny wyjazd zespołów młodzieżowych do Holandii.

- W regionie łódzkim jest duży potencjał jeżeli chodzi o szkolenie młodzieży. Dlatego zależy nam na daleko idącej współpracy z SMS. Podchodzimy do tego bardzo przyszłościowo - powiedział prezes Zagłębia Robert Sadowski.

- Musimy iść do przodu, między innymi poprzez szkolenie trenerów, wprowadzanie najnowszych systemów treningowych. Dzięki Zagłębiu, będziemy mieli dostęp do piłkarskiego know-how, przynajmniej na najwyższym krajowym poziomie. Takich rzeczy nie da się od razu przeliczyć, ale musimy się rozwijać jeżeli mamy utrzymać naszą dotychczasową pozycję, którą, wypracowaliśmy ciężką pracą - zgodnie podkreślili prezes UKS SMS Janusz Matusiak i dyrektor Mirosław Dawidowski.

Wydarzenia tygodnia w Łódzkiem. Przegląd wydarzeń 19-25 września 2016 roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: UKS SMS Łódź został partnerem Zagłębia Lubin - Dziennik Łódzki

Wróć na sportowy24.pl Sportowy 24